راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

سال گردشگری کامبوج-هند: اولین کامبوج


افتتاحیه “سال گردشگری کامبوج-هند” روز دوشنبه در دهلی نو راه اندازی شد و گامی مهم در تقویت روابط گردشگری بین دو کشور بود. این رویداد همچنین آغاز اولین خدمات پرواز مستقیم را جشن گرفت. کامبوج انگکور ایر بین پنوم پن و دهلی نو که از 16 ژوئن آغاز شد.

مراسم رونمایی با جلال بود مانیشا ساکسنا، مدیرکل (گردشگری) از هند‘وزارت گردشگری و لانگ فیروم، وزیر امور خارجه از کامبوجوزارت گردشگری این مراسم با حضور مقامات دولتی برگزار کننده تورو رهبران تجاری از هر دو کشور.

ساکسنا و فیروم در سخنرانی های خود بر اهمیت این ابتکار تاکید کردند. فیروم که در کامبوج صحبت می کرد، نامگذاری سال 2024 را به عنوان “سال گردشگری کامبوج و هند” به عنوان “نقطه عطف مهم” توصیف کرد و ارتباط مستقیم هوایی جدید بین پنوم پن و دهلی نو را جشن گرفت.

کامبوج انگکور ایر، هواپیمایی ملی کامبوج، این پروازهای مستقیم را چهار بار در هفته در روزهای دوشنبه، چهارشنبه، جمعه و یکشنبه برنامه ریزی کرده است. بسیاری از نمایندگان کامبوج، از جمله مقامات عالی رتبه، با پرواز افتتاحیه وارد هند شدند.

این رویداد در دهلی با حضور کوی کونگ، سفیر کامبوج و سیلا هول، معاون وزیر امور خارجه، وزارت گردشگری کامبوج برگزار شد. ساکسنا ابراز خوش بینی کرد که خدمات پروازی جدید و “سال گردشگری کامبوج-هند” به شهروندان هر دو کشور امکان می دهد تا میراث مشترک خود را دوباره کشف کنند، فرصت های اقتصادی را برای کسب و کارهای گردشگری تقویت می کند و رفاه و درک متقابل را افزایش می دهد.

گردشگری مسکو برنامه آموزشی جدیدی را برای افزایش سفرهای تجاری از هند راه اندازی می کند

کمیته گردشگری شهر مسکو از راه اندازی یک برنامه آموزشی جدید با هدف افزایش سفرهای تجاری از هند خبر داد. این ابتکار بخشی از پروژه صدور گواهینامه آنلاین مسکو MICE Ambassadors برای تقویت روابط بین مسکو و هند و ارتقای پایتخت روسیه به عنوان شهر میزبان برتر رویدادهای MICE (جلسات، مشوق ها، کنفرانس ها و نمایشگاه ها) است.

این مراسم بر پیوندهای تاریخی بین هند و کامبوج، با اشاره به پیوندهای فرهنگی و مذهبی ریشه دار که بیش از هزار سال را در بر می گیرد، تأکید کرد. ساکسنا به تاکید نخست وزیر نارندرا مودی بر این ارتباطات در سفر نخست وزیر کامبوج به هند در ژانویه 2018 اشاره کرد، جایی که هر دو رهبر بر افزایش اتصال و همکاری در گردشگری توافق کردند. یادداشت تفاهمی بین هند و کامبوج در سال 2015 به همراه تلاش ها امضا شد. گروه‌های کاری مشترک، شالوده‌ای قوی برای همکاری‌های گردشگری جاری ایجاد کرده است. چهارمین جلسه کارگروه مشترک، که در فوریه 2024 برگزار شد، بر حوزه‌های کلیدی مانند تبادل اطلاعات در مورد ورود گردشگران، توسعه زیرساخت‌ها، برنامه‌های آموزشی در گردشگری و مهمان‌نوازی، و بررسی مشارکت‌های سرمایه‌گذاری مشترک در صنعت هتلداری متمرکز بود.

راه اندازی “سال گردشگری کامبوج-هند” و خدمات پرواز مستقیم جدید نماد عصر جدیدی از همکاری است که نویدبخش تبادل فرهنگی و رشد اقتصادی بیشتر برای هر دو کشور است.

  • منتشر شده در 18 ژوئن 2024 ساعت 10:15 ق.ظ IST

به جامعه متخصصان صنعت 2M+ بپیوندید

برای دریافت آخرین بینش و تجزیه و تحلیل در خبرنامه ما مشترک شوید.

برنامه ETTravelWorld را دانلود کنید

  • به‌روزرسانی‌های بیدرنگ را دریافت کنید
  • مقالات مورد علاقه خود را ذخیره کنید


برای دانلود برنامه اسکن کنید
منبع خبر : ایندیا تایم