راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

تأثیر گروه خطوط هوایی بین‌المللی بر اقتصاد کاتالونیا در مطالعه PwC آشکار شد


چهارشنبه 19 ژوئن 2024

زمان خواندن: 3 دقایق

گروه خطوط هوایی بین المللی

بر اساس مطالعه PwC، در سال 2023، گروه خطوط هوایی بین‌المللی (IAG) کمک قابل توجهی به اقتصاد کاتالونیا کرد. عملیات گروه هواپیمایی 6043 میلیون یورو به تولید ناخالص داخلی کاتالونیا (GDP) اضافه کرد و از ایجاد بیش از 81000 شغل در منطقه حمایت کرد. این به معنای ارزش افزوده ای معادل 2.1 درصد از تولید ناخالص داخلی کاتالونیا و 2.3 درصد از اشتغال تمام وقت است که تأثیر اقتصادی قابل توجه فعالیت های IAG در کاتالونیا را برجسته می کند.

لوئیس گالگو، مدیر عامل IAG گفت: «داده‌ها تعهد قوی IAG به کاتالونیا و چگونگی آن را نشان می‌دهد
فعالیت خطوط هوایی ما محرک اقتصاد محلی است و در عین حال از ایجاد هزاران نفر حمایت می کند
از مشاغل در طول سال ها، خطوط هوایی IAG به موقعیت پیشرو در Josep Tarradellas دست یافته اند
فرودگاه بارسلون-ال پرات و ما تنها گروه هواپیمایی هستیم که مسیرهای کوتاه، متوسط ​​و طولانی را ارائه می دهیم
پروازها داشتن فرودگاه های هاب قوی و رقابتی، اتصال پروازهای اروپایی و بین قاره ای است
برای رقابت پذیری هوانوردی اروپا و تقویت سهم ما در اروپا حیاتی است
اقتصادها ما به تلاش برای حفظ کاتالونیا به عنوان یکی از مناطق اروپایی ادامه خواهیم داد
با بهترین و بهترین اتصال».

مطالعه اخیر انجام شده توسط PwC تأثیر اجتماعی و اقتصادی قابل توجه گروه خطوط هوایی بین المللی (IAG) در کاتالونیا را روشن کرده است. این مطالعه، بر اساس داده‌های سال 2023، هم تأثیر شرکتی فعالیت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های IAG در منطقه و هم تأثیر کاتالیزوری گردشگرانی را که به کاتالونیا می‌آورد، ارزیابی می‌کند.

تأثیر شرکت IAG، که ناشی از عملیات آن در کاتالونیا است، 1722 میلیون یورو به تولید ناخالص داخلی منطقه کمک کرد. به ازای هر یورو که مستقیماً توسط IAG تولید می شود، 1.5 یورو از تولید ناخالص داخلی اضافی در اقتصاد کاتالونیا تحریک می شود. علاوه بر این، فعالیت‌های IAG منجر به ایجاد 11949 شغل معادل تمام وقت (FTE) در کاتالونیا شد که به ازای هر شغل ایجاد شده مستقیماً توسط IAG، 2.1 شغل اضافی FTE در اقتصاد ایجاد شد.

از نظر اثر کاتالیزوری که هزینه‌های مسافران با استفاده از پروازهای IAG و تأثیر اقتصادی گسترده‌تر آن را بررسی می‌کند، این مطالعه سهم ۴۳۲۲ میلیون یورویی را در اقتصاد منطقه و ایجاد ۶۹۴۱۵ شغل برآورد می‌کند. این بدان معناست که برای هر مسافری که با IAG پرواز می کند، 634 یورو از تولید ناخالص داخلی در کاتالونیا ایجاد می شود و به ازای هر 1000 مسافری که با IAG به کاتالونیا پرواز می کنند، 10.2 شغل ایجاد می شود.

این مطالعه همچنین نقش IAG را در افزایش اتصال در فرودگاه بارسلون-ال پرات جوزپ تارادلاس برجسته می‌کند. رشد خطوط هوایی IAG در فرودگاه باعث شده است که میانگین رشد سالانه آن بین سال‌های 2011 تا 2023 به 3.8 درصد برسد که از رشد کلی فرودگاه پیشی گرفته است. IAG در سال مالی گذشته 47 درصد از مسافران را در فرودگاه جابه‌جا کرد و از زمان تشکیل آن در سال 2011، پیشروترین گروه هواپیمایی از نظر تعداد مسافران بوده است.

تنها در سال 2023، خطوط هوایی IAG، 24.4 میلیون مسافر را جابجا کردند و به 118 شهر در 34 کشور در 122 مسیر خدمات رسانی کردند. قابل توجه است که حدود دو سوم گردشگرانی که توسط خطوط هوایی IAG حمل می‌شوند، بین‌المللی هستند، با مسیرهای بین‌المللی محبوب از جمله بارسلونا به لندن، پاریس و آمستردام، در حالی که مقاصد طولانی‌مدت مانند بوئنوس آیرس، نیویورک و لس آنجلس نیز شاهد ترافیک قابل توجهی هستند. . در داخل کشور، مسیرهایی که بارسلونا را به مادرید، پالما د مایورکا و ایبیزا متصل می‌کنند، از شلوغ‌ترین مسیرها هستند.

رشد IAG در فرودگاه بارسلون-ال پرات به ویژه توسط Vueling انجام شده است، که از زمان تأسیس آن در 20 سال پیش، از دو هواپیما به 124 هواپیما و تیمی متشکل از بیش از 4600 متخصص افزایش یافته است. LEVEL، یک شرکت حمل‌ونقل طولانی‌مدت زیر نظر IAG، همچنین یکی از بازیگران کلیدی فرودگاه است و انتظار دارد تا پایان سال، عرضه صندلی‌های خود را تقریباً دو برابر کند و به نزدیک به یک میلیون صندلی برساند.

با نگاهی به آینده، IAG متعهد به نوآوری است و از افتتاح آتی آزمایشگاه هوش مصنوعی در بارسلون خبر داده است. این مرکز، تکمیل کننده آزمایشگاه هوش مصنوعی موجود این گروه در لندن، 150 متخصص متخصص را در خود جای خواهد داد و بر جاه طلبی IAG برای رهبری در نوآوری و کاربرد هوش مصنوعی در صنعت هواپیمایی تاکید می کند.ایرلاین نیوز