راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

هیئت مدیره EASA Florian Guillermet را به عنوان مدیر اجرایی آینده EASA انتخاب می کند


کلن، 13 دسامبر – پس از تصمیم هیئت مدیره آژانس، فلوریان گیلرمت به عنوان مدیر اجرایی آینده آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا انتخاب شد.

پیوتر سامسون، رئیس هیئت مدیره EASA و رئیس هوانوردی غیرنظامی در سازمان هواپیمایی کشوری لهستان، گفت: “خوشحالم که اعلام کنم فلوریان گیلرمت را به عنوان مدیر اجرایی EASA انتخاب کرده ایم.” من سال هاست که فلوریان را می شناسم و عمیقاً به دانش عملیاتی او در زمینه هوانوردی و همچنین تفکر استراتژیک سطح بالای او احترام می گذارم. من مطمئن هستم که تحت رهبری او، EASA و جامعه هوانوردی اروپا حتی بیشتر رشد خواهند کرد و پیشرفت خواهند کرد.»

Magda Kopczyńska، مدیر کل تحرک و حمل و نقل در کمیسیون اروپا، گفت. “تضمین بالاترین سطوح ایمنی در آسمان همیشه اولویت اصلی ما خواهد بود و آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا همچنان به تلاش ها برای حفظ امنیت مسافران ادامه می دهد. من از انتخاب فلوریان به عنوان مدیر اجرایی آینده EASA بسیار خرسند هستم.” بر اساس سوابق چشمگیر او، من می توانم بسیار مطمئن باشم که آینده ایمنی هوانوردی در اروپا و فراتر از آن در دستان توانمندی است، من مشتاقانه منتظر ادامه همکاری ما هستم.

گیلرمت در حال حاضر مدیر DSNA، ارائه‌دهنده خدمات ناوبری هوایی است که توسط دولت فرانسه تعیین شده است. او بیش از 26 سال تجربه هوانوردی با تاکید ویژه بر ناوبری هوایی و مدیریت ترافیک هوایی دارد.

از سال 2014 تا 2021 او مدیر اجرایی در شرکت مشترک SESAR بود که در سال 2012 از EUROCONTROL که از سال 2004 چندین نقش را برعهده داشت به آن پیوست. او در اوایل کار خود در سازمان هواپیمایی کشوری فرانسه (Direction générale de l’aviation civile) سمت هایی داشت. (DGAC)) و در ایرفرانس.

او یک مهندس فارغ التحصیل از Ecole Polytechnique است و دارای کارشناسی ارشد تخصصی مدیریت حمل و نقل هوایی و هوانوردی است.

گیلرمت گفت: “من مفتخرم که به عنوان رهبری EASA انتخاب شدم، EASA که در 20 سال فعالیت خود به دلیل حرفه ای بودن و تخصص خود شهرت زیادی به دست آورده است.” EASA نقش مهمی در همراهی با انتقال به هوانوردی سبزتر و در عین حال حفظ رکورد ایمنی قوی این بخش خواهد داشت. من مشتاقانه منتظر هدایت آژانس از طریق این چالش ها و ایجاد یک محیط کاری مثبت و چندفرهنگی بر اساس اعتماد و شفافیت هستم.»

نامزدی از یک رویه باز و شفاف که توسط کمیسیون اروپا راه‌اندازی شده و یک انتخاب اولیه برای شناسایی نامزدی که از نظر شایستگی، شایستگی و تجربه مرتبط با هوانوردی غیرنظامی مناسب‌تر است، دنبال می‌شود. سپس فهرست کوتاهی از نامزدها به هیئت مدیره EASA برای انتخاب آن پیشنهاد شد.

روند انتخاب هیئت مدیره در 13 دسامبر در کلن به پایان رسید.

گام بعدی این است که نامزد منتخب به کمیته حمل و نقل و گردشگری پارلمان اروپا (TRAN) ارائه دهد. در حال حاضر انتظار می‌رود که این در 22 ژانویه 2024 انجام شود، و اعلامیه انتصاب رسمی برای این نقش برای 15 فوریه برنامه‌ریزی شده است. تاریخ شروع واقعی هنوز تایید نشده است.

نامزد منتخب جایگزین لوک تایتگات می شود که در حال حاضر به عنوان سرپرست مدیر اجرایی فعالیت می کند. تایتگات در 1 سپتامبر 2023 به عنوان رئیس آژانس برگزیده شد و جانشین پاتریک کی شد که در 31 آگوست با پایان یافتن مأموریت 10 ساله‌اش، پست مدیر اجرایی را خالی کرد.

EASA محور استراتژی هوانوردی کمیسیون اروپا است و تضمین می کند که حمل و نقل هوایی برای مسافران ایمن است و انتظارات آنها را در سایر موارد برآورده می کند. آژانس علاوه بر مسئولیت اصلی خود برای ایمنی هوانوردی، وظایف گسترده ای در افزایش پایداری هوانوردی دارد. این امر اخیراً با واگذاری مسئولیت‌های جدید به عنوان بخشی از قانون هوانوردی RefuelEU، به ویژه در رابطه با افزایش سوخت‌های هوانوردی پایدار، تقویت شده است. EASA از نوآوری در هواپیماهای بدون سرنشین و تحرک هوایی شهری و سایر حوزه های هوانوردی حمایت می کند. آژانس بیستمین سالگرد تاسیس خود را در سال 2023 جشن گرفت.منبه خبر