راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

فرودگاه دهلی اولین بار برنامه مسافرتی مورد اعتماد دولت برای مهاجرت سریع، ET TravelWorld را راه اندازی کرد.


فرودگاه دهلی، توسط فرودگاه بین المللی دهلی محدود (شماره گیری) اولین فرودگاه هند است که ابداع دولت هند را راه اندازی می کند برنامه مسافرتی قابل اعتماد مهاجرت سریع (FTI-TTP). این طرح که توسط وزیر کشور افتتاح شد، آمیت شاه در ترمینال 3، به دارندگان پاسپورت هندی و دارندگان کارت شهروند خارج از کشور هند (OCI) سفری آرام‌تر را وعده می‌دهد که به آنها اجازه می‌دهد صف‌های مهاجرت/مهاجرت معمولی را دور بزنند و از گیت‌های الکترونیکی استفاده کنند.

FTI-TTP یک ابتکار رویایی با هدف ارائه اتباع هندی و دارندگان کارت OCI با تجربه سفر سریع تر، آسان تر و ایمن تر. افراد واجد شرایط می توانند به صورت آنلاین درخواست دهند و فرآیند ثبت نام حداکثر یک ماه طول می کشد. متقاضیان باید اطمینان حاصل کنند که پاسپورت آنها در زمان درخواست حداقل شش ماه اعتبار دارد، زیرا عضویت در پایان با اعتبار گذرنامه خواهد بود.

فرآیند درخواست نیاز به ارسال بیومتریک (اثر انگشت و تصویر صورت) و سایر اطلاعات مورد نیاز دارد که ثبت نام پس از بررسی های لازم انجام شود.

افزایش بهره وری در ترمینال 3
ترمینال 3 فرودگاه دهلی اکنون به هشت گیت الکترونیکی – چهار برای ورود و چهار برای خروج – مجهز شده است تا تجربه یکپارچه را برای شرکت کنندگان در برنامه تسهیل کند. هدف این اولین تسهیلات در نوع خود در هند کاهش قابل توجه ازدحام در فرودگاه ها با ارائه مجوزهای سریع برای مسافران از پیش تأیید شده است. تعداد گیت های الکترونیکی ممکن است بر اساس تقاضا افزایش یابد.

ویده کومار جیپوریار، مدیر عامل شرکت DIAL، با ابراز افتخار از همکاری با دولت هند، اظهار داشت: «این برنامه یک تجربه سفر در سطح جهانی و یکپارچه را به همه مسافران بین‌المللی که این تسهیلات را انتخاب می‌کنند، ارائه می‌کند. این برنامه مسافر مورد اعتماد به دارندگان پاسپورت هندی و دارندگان کارت OCI اجازه می دهد تا از این گیت های الکترونیکی استفاده کنند، صف های معمولی را دور بزنند و از سفری راحت تر لذت ببرند. این ابتکار مبتنی بر فناوری برای سریع‌تر و ساده‌تر کردن فرآیند ترخیص مهاجرت/مهاجرت طراحی شده است.»

فرودگاه دهلی اولین راه حل سقوط سریع هند را برای انداختن کیف سلف سرویس معرفی می کند

با 50 واحد SSBD که اکنون در ترمینال 1 و ترمینال 3 فعال هستند، مسافران می توانند فرآیند تخلیه چمدان را ساده و کارآمد تجربه کنند. هدف این ابتکار کاهش چشمگیر زمان انتظار و بهبود تجربه کلی مسافران است. DIAL این فرآیند را با معرفی Quick Drop Solution که نیاز به کارت پرواز یا اعتبارسنجی بیومتریک را از بین می‌برد، بیشتر کرده است.

مشابه برنامه ورود جهانی وزارت امنیت داخلی ایالات متحده، FTI-TTP به مسافرانی که از قبل تایید شده و کم خطر هستند اجازه می دهد تا از مهاجرت سریع و مجوز امنیتی در بدو ورود بهره مند شوند. وزارت کشور با همکاری وزارت هواپیمایی کشوری و اداره مهاجرت، نقشه راه FTI-TTP را تهیه کرده است.نحوه ثبت نام برای FTI-TTP
1. از طریق وب سایت دولتی (www.ftittp.mha.gov.in) (http://www.ftittp.mha.gov.in) درخواست دهید و جزئیات مورد نیاز را ارائه دهید.
2. اداره مهاجرت جزئیات را بررسی خواهد کرد.
3. پس از تأیید، مسافران تأیید شده یک ایمیل یا پیامک برای ثبت نام بیومتریک در اداره ثبت نام خارجی خارجی (FRRO) یا پیشخوان اختصاصی در فرودگاه دهلی دریافت خواهند کرد.

این ابتکار جدید بر تعهد دولت هند به افزایش راحتی و کارایی سفر برای اتباع هندی و دارندگان کارت OCI تاکید می کند و فرودگاه دهلی را به عنوان پیشرو در مدرن سازی فرآیندهای مهاجرتی قرار می دهد.

  • منتشر شده در 22 ژوئن 2024 ساعت 05:55 عصر IST

به جامعه متخصصان صنعت 2M+ بپیوندید

برای دریافت آخرین بینش و تجزیه و تحلیل در خبرنامه ما مشترک شوید.

برنامه ETTravelWorld را دانلود کنید

  • به‌روزرسانی‌های بیدرنگ را دریافت کنید
  • مقالات مورد علاقه خود را ذخیره کنید


برای دانلود برنامه اسکن کنید
منبع خبر : ایندیا تایم