راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

صنعت هتل‌داری کانادا با داده‌های قوی CoStar به اوج عملکرد 8 ماهه در می 2024 می‌رسد.


دوشنبه 24 ژوئن 2024

زمان خواندن: 2 دقایق

هتل کانادا

طبق آخرین داده های CoStar، صنعت هتلداری کانادا در ماه می 2024 به اوج عملکرد خود در هشت ماه گذشته دست یافت. CoStar، ارائه دهنده برتر بازارهای آنلاین املاک، اطلاعات و تجزیه و تحلیل، بینش های ارزشمندی را در مورد بازارهای املاک ارائه می دهد.

می 2024 (در مقایسه با 2023):

  • اشغال: 69.0% (+0.2%)
  • میانگین نرخ روزانه (ADR): 206.39 دلار کانادا (+4.5%)
  • درآمد هر اتاق در دسترس (RevPAR): 142.32 CAD (+4.8٪)

گفت: «بهبود نرخ اتاق‌های هتل در کانادا باعث افزایش RevPAR در ماه مه شد. لورا باکستر، مدیر تجزیه و تحلیل مهمان نوازی گروه CoStar برای کانادا.

با این حال، افزایش اشغال حاشیه‌ای بود، با کاهش متریک در هتل‌های سطح پایین‌تر، در حالی که Upscale از طریق Luxury رشد نشان داد. افزایش ADR در تمام کلاس‌ها، مقایسه RevPAR را در قلمرو مثبت نگه داشت.

«در حالی که اشغال گروه 5.5 درصد کاهش یافت، گذرا 2.4 درصد رشد کرد. رشد در بخش گذرا، با این حال، به رشد نرخ بالاتر ترجمه نمی شود. افزایش کمتر در نرخ‌های اتاق گذرا روندی است که ارزش تماشا دارد، زیرا برخی از بازارها به دلیل کاهش تقاضای بخش شاهد کاهش نرخ هستند.

بریتیش کلمبیا با 74.3 درصد بالاترین درصد اشغال را در استان ها و مناطقی پیشرو داشت که 3.3 درصد از سال 2023 پیشی گرفت.

ونکوور با 83.8 درصد بالاترین میزان اشغال را در صدر بازارهای اصلی قرار داد که نسبت به می 2023 1.2 درصد افزایش نشان می دهد.

جزیره پرنس ادوارد با 54.5 درصد کمترین اشغال استانی را گزارش کرد که نشان دهنده کاهش 9.5 درصدی نسبت به سال 2023 است.

کلگری با 67.0 درصد کمترین اشغال بازار را داشت که 1.9 درصد نسبت به سال قبل کاهش داشت.

با نزدیک شدن به فصل تابستان، هتلداران نسبتا خوشبین هستند. باکستر گفت. «گزارش‌های اخیر احساسات مصرف‌کننده درباره سفرهای تفریحی داخلی و نرخ‌های بهره کمی پایین‌تر به خوش‌بینی کمک کرده است، به‌ویژه در مقاصدی که ناشی از تقاضای اوقات فراغت است. با این حال، بسیاری از هتل‌داران نیز پنجره‌های رزرو کوتاه‌تری را نسبت به سال‌های گذشته گزارش می‌کنند که باعث می‌شود دید محدودی در قدرت تقاضا ایجاد شود.

پیش‌بینی STR در سال 2024 نشان‌دهنده رشد نرخ آهسته‌تر، در 1.9 درصد است که دلیل آن کاهش پیش‌بینی‌شده در متریک در سه فصل گذشته نسبت به فصل اول است. کاهش درجه اشغال ما با اهمیت بود، با توجه به اینکه شرایط اقتصادی ضعیف‌تر ضرر بیشتری نسبت به انتظار می‌برد، اکنون انتظار می‌رود که این متریک سالانه 0.5 درصد کاهش یابد، زیرا تقاضای کمتر از حد انتظار است.هتل نیوز