راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

اولین مجمع گردشگری BRICS در مسکو با نقاط عطف مهم، ET TravelWorld به پایان می رسد


افتتاحیه انجمن گردشگری بریکسکه بیش از 600 کارشناس برجسته، بازرگانی و نماینده دولتی از کشورهای بریکس را گرد هم آورد، در مسکو با نتایج قابل توجهی این رویداد شاهد امضای 12 قرارداد تجاری بود گردشگری نمایندگان بخش و اعلامیه باشگاه شهرهای گردشگری بریکس.

این مجمع که در 21 ژوئن برگزار شد، اولین جلسه کارگروه با هدف توسعه اقدامات عملی برای همکاری گردشگری بین کشورهای بریکس. این پلت فرم که توسط آفریقای جنوبی در سال 2018 راه اندازی شد، در سال جاری تحت ریاست روسیه در برجام محقق شد. بحث و گفتگو در این انجمن استراتژی های آینده در نوآوری، پایداری، دیجیتالی شدن و همکاری در سطح شهر را شکل خواهد داد. مذاکرات تجاری به کسب و کار منجر به امضای 12 قرارداد تجاری اولیه شد.

ماکسیم رشتنیکوف، وزیر توسعه اقتصادی روسیه، بر پتانسیل گردشگری به عنوان یک بخش اقتصادی حیاتی برای کشورهای بریکس تاکید کرد. وی خاطرنشان کرد که روسیه بیش از 90 میلیون سفر توریستی را در سال جاری پیش بینی می کند که 30 درصد نسبت به آمار قبل از کووید افزایش یافته است. رشتنیکوف گفت: «جغرافیای سفرها در حال گسترش است و گردشگران خارجی از روسیه در چهار ماهه اول سال 2024 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 50 درصد رشد داشته است».

وزارت توسعه اقتصادی روسیه برنامه “کشف روسیه” را برای ترویج گردشگری این کشور تحت یک برند واحد راه اندازی کرده است. این ابتکار با هدف ارائه تصویری معتبر از روسیه به گردشگران خارجی است و قبلاً در نمایشگاه های بین المللی بزرگ در چین، هند و عربستان سعودی به نمایش گذاشته شده است.

ژانگ ژنگ، معاون وزیر فرهنگ و گردشگری چین، تشکیل کارگروه گردشگری بریکس را به عنوان کاتالیزوری برای پیشرفت جدید در همکاری گردشگری بین کشورهای بریکس برجسته کرد. وی بر پتانسیل آن برای کمک به توسعه این کشورها تاکید کرد.

عمرو الکادی، مدیر عامل سازمان گردشگری مصر، با تکرار این احساس، اظهار داشت که گردشگری نه تنها شغل ایجاد می کند و باعث رشد اقتصادی می شود، بلکه پل هایی را بین ملت ها و فرهنگ ها ایجاد می کند و صلح و تفاهم را تقویت می کند.

اولین سال گردشگری کامبوج - هند همراه با اولین پرواز مستقیم بین هر دو کشور راه اندازی شد

ساکسنا و فیروم در سخنرانی های خود بر اهمیت این ابتکار تاکید کردند. فیروم که در کامبوج صحبت می کرد، نامگذاری سال 2024 را به عنوان “سال گردشگری کامبوج و هند” به عنوان “نقطه عطف مهم” توصیف کرد و ارتباط مستقیم هوایی جدید بین پنوم پن و دهلی نو را جشن گرفت. ساکسنا ابراز خوش بینی کرد که خدمات پروازی جدید و “سال گردشگری کامبوج-هند” به شهروندان هر دو کشور امکان می دهد تا میراث مشترک خود را دوباره کشف کنند، فرصت های اقتصادی را برای کسب و کارهای گردشگری تقویت می کند و رفاه و درک متقابل را افزایش می دهد.

نیراج شاران، دستیار مدیر کل وزارت گردشگری هند، بر اهمیت گردشگری پایدار برای رشد اقتصادی، تبادل فرهنگی و نظارت بر محیط زیست در میان کشورهای بریکس. وی بر نیاز به توسعه گردشگری فراگیر که به نفع همه ذینفعان باشد، تاکید کرد. نمایندگان دولت شهر مسکو تعهد خود را به گسترش همکاری های چندجانبه با کشورهای بریکس یادآور شدند. اوگنی کوزلوفمعاون اول رئیس دفتر دولت مسکو و رئیس کمیته گردشگری شهر مسکو، بر تلاش های این شهر برای افزایش جریان گردشگر از کشورهای بریکس تاکید کرد. وی گزارش داد که مسکو در سه ماهه اول سال 2024 از 129000 مهمان از کشورهای بریکس استقبال کرده است و پیش بینی می کند تا پایان سال بیش از 600000 مهمان از کشورهای بریکس داشته باشند.

در طول این مجمع، مسکو پیشنهاد ایجاد باشگاه شهرهای گردشگری BRICS را با هدف تقویت گردشگری بین منطقه ای و ایجاد بستری برای گفتگوی مستقیم بین نمایندگان بریکس ارائه کرد. کوزلوف ابراز امیدواری کرد که این ابتکار مورد استقبال شرکا قرار گیرد و به عنوان پایه ای برای افزایش جریان توریستی متقابل عمل کند.

اولین مجمع گردشگری بریکس پایه ای قوی برای همکاری و رشد آینده در بخش گردشگری بین کشورهای بریکس ایجاد کرده است و راه را برای افزایش مزایای اقتصادی، فرهنگی و زیست محیطی هموار می کند.

  • منتشر شده در 25 ژوئن 2024 ساعت 08:19 ب.ظ IST

به جامعه متخصصان صنعت 2M+ بپیوندید

برای دریافت آخرین بینش و تجزیه و تحلیل در خبرنامه ما مشترک شوید.

برنامه ETTravelWorld را دانلود کنید

  • به‌روزرسانی‌های بیدرنگ را دریافت کنید
  • مقالات مورد علاقه خود را ذخیره کنید


برای دانلود برنامه اسکن کنید
منبع خبر : ایندیا تایم