راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

هندی‌ها سال گذشته بیش از 12 میلیون یورو برای درخواست‌های ویزای شینگن رد شده هزینه کردند، ET TravelWorld


هندی ها در میان پنج ملیت برتر با بیشترین طرد شده بودند ویزای شینگن درخواست‌ها در سال 2023. از 151752 درخواست ویزا که توسط اتباع هندی ثبت شد، تعداد قابل توجهی رد شد. این امر منجر به از دست دادن تخمینی 12.1 میلیون یورو از هزینه های درخواست ویزا برای متقاضیان هندی شد که نشان دهنده بار مالی بر روی کسانی است که قصد سفر به کشورهای شنگن را دارند.

در سال 2023، کشورهای شنگن در مجموع 1.6 میلیون را رد کردند درخواست های ویزابر اساس گزارش شنگن نیوز، 130 میلیون یورو وجوه ایجاد شده است. در میان ملیت های آسیب دیده، متقاضیان هندی به دلیل نرخ بالای رد ویزا با ضررهای مالی قابل توجهی مواجه شدند.

سایر ملیت هایی که با نرخ های بالای رد مواجه شدند عبارتند از ترک ها، الجزایری ها، مراکشی ها و چینی ها. اتباع ترکیه با 13.5 میلیون یورو هزینه بیشترین ضرر مالی را تجربه کردند ویزا رد شده برنامه های کاربردی. الجزایری ها از نزدیک دنبال کردند و 13.3 میلیون یورو از دست دادند، در حالی که مراکشی ها 10.9 میلیون یورو ضرر کردند و متقاضیان چینی با وجود داشتن یکی از بالاترین نرخ های تایید با ضرر 4.8 میلیون یورویی مواجه شدند.

BLS International مرکز جدید درخواست ویزا را در بمبئی افتتاح کرد

این مرکز جدید در نقطه نریمان واقع شده است و مساحت آن 5200 فوت مربع است و برای رسیدگی به حدود 1000 درخواست ویزا در روز طراحی شده است. در حالی که تمرکز ویژه‌ای بر روی درخواست‌های ویزا برای اسپانیا وجود دارد، این مرکز خدمات ویزا برای اسلواکی، مصر، گامبیا، مراکش و کره جنوبی را نیز انجام خواهد داد و نیازهای سفر کوتاه‌مدت و بلندمدت را برآورده می‌کند.

نرخ رد نشان دهنده نسبت رد ویزا نسبت به تعداد کل درخواست ها است. اگر چه تعداد مطلق رد برای هندی ها زیاد بود، لیست ملیت هایی که بالاترین میزان رد را داشتند، تحت سلطه کشورهای آفریقایی و آسیایی بود. کومور با 57.7 درصد، پاکستان (48.2 درصد)، گینه بیسائو (47.9 درصد)، غنا (46.7 درصد) و مالی (46.4 درصد) بالاترین نرخ پذیرش را داشتند. نرخ‌های رد و ضررهای مالی مرتبط با آن، چالش‌های پیش روی تضمین ویزای شینگن را نشان می‌دهد. بسیاری از متقاضیان با ناامیدی از “هدر رفت پول” روبرو می شوند زیرا هزینه های درخواست را بدون دریافت تاییدیه ویزای مورد نظر متحمل می شوند.

ویزای شینگن از ماه ژوئن گرانتر شد

از 11 ژوئن 2024، هزینه های ویزای شینگن افزایش یافت از 80 تا 90 یورو برای متقاضیان بزرگسال و از 40 تا 45 یورو برای کودکان شش تا دوازده ساله. کشورهایی که با پذیرش مجدد شهروندان خود که به طور نامنظم اقامت دارند در اتحادیه اروپا همکاری نمی کنند، ممکن است شاهد افزایش هزینه های ویزا به 135 یورو یا حتی 180 یورو باشند. این افزایش هزینه ها به دنبال تصمیم کمیسیون اروپا با هدف رسیدگی به تورم و تعدیل حقوق کارکنان دولتی است که منعکس کننده اولین افزایش است. از فوریه 2020.

مسافران هندی به اروپا

اتباع هندی علاقه فزاینده ای به سفرهای اروپایی نشان داده اند، با افزایش 43 درصدی درخواست های ویزای شینگن در سال 2023 نسبت به سال 2022. هند با 966687 پرونده در رتبه سوم درخواست های ویزا قرار دارد.

کمیسیون اروپا رژیم «آبشار» ویزا جدیدی را برای اتباع هند معرفی کرده است، سهولت دسترسی به ویزای چند بار ورود با اعتبار طولانی. اتباع هندی مقیم هند پس از استفاده قانونی از دو ویزا در سه سال گذشته، اکنون می توانند ویزای چند بار ورود دو ساله دریافت کنند. این می تواند با ویزای پنج ساله همراه باشد که اجازه اقامت کوتاه مدت تا 90 روز در هر دوره 180 روزه را می دهد.

افزایش هزینه ها و سیاست های رو به رشد ویزا چالش ها و فرصت هایی را برای مسافران هندی ایجاد می کند. در حالی که بار مالی افزایش یافته است، رژیم جدید ویزای چند ورودی می‌تواند برنامه‌های سفر را برای بازدیدکنندگان مکرر ساده کند، و به طور بالقوه هندی‌های بیشتری را برای کشف مقاصد اروپایی تشویق کند.

  • منتشر شده در 26 ژوئن 2024 ساعت 03:16 بعد از ظهر IST

به جامعه متخصصان صنعت 2M+ بپیوندید

برای دریافت آخرین بینش و تجزیه و تحلیل در خبرنامه ما مشترک شوید.

برنامه ETTravelWorld را دانلود کنید

  • به‌روزرسانی‌های بیدرنگ را دریافت کنید
  • مقالات مورد علاقه خود را ذخیره کنید


برای دانلود برنامه اسکن کنید
منبع خبر : ایندیا تایم