راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

هر آنچه که باید در مورد گزارش مالی دلتا ایر لاین بدانید، سود 15.58 میلیارد دلاری آن را نشان می دهد.


پنجشنبه 27 ژوئن 2024

زمان خواندن: 2 دقایق

دلتا

خطوط هوایی دلتا نتایج مالی خود را برای سه ماهه ژوئن 2024 گزارش کرده است که عملکرد قوی را در چندین معیار کلیدی نشان می دهد.

مجموع درآمد عملیاتی این شرکت هواپیمایی 15.58 میلیارد دلار است که 13 درصد افزایش نسبت به سه ماهه مشابه در سال گذشته نشان می دهد.

این رشد به دلیل افزایش حجم مسافر و افزایش تقاضا برای خدمات ممتاز بود.

نکات کلیدی مالی

درآمد عملیاتی: دلتا درآمد عملیاتی 2.49 میلیارد دلاری را گزارش کرد که نسبت به سال قبل 64 درصد افزایش داشت که نشان دهنده بهبود بهره وری عملیاتی و مدیریت هزینه است.

درآمد خالص: درآمد خالص این سه ماهه 1.83 میلیارد دلار بود که به طور قابل توجهی بیشتر از 735 میلیون دلار گزارش شده در مدت مشابه سال گذشته بود.

سود هر سهم (EPS): سود هر سهم 2.84 دلار بود که تقریباً دو برابر 1.15 دلار گزارش شده در سه ماهه ژوئن 2023 بود.

حاشیه عملیاتی: حاشیه عملیاتی از 11.0 درصد در سال قبل به 16.0 درصد بهبود یافته است که نشان دهنده سودآوری بهتر است.

دستاوردهای عملیاتی

توسعه ناوگان: دلتا 18 هواپیمای جدید را در سال جاری تحویل گرفت، از جمله مدل‌هایی مانند A321neo، A220-300 و A330-900، که قابلیت‌های ناوگان و کارایی عملیاتی خود را افزایش داد.

وفاداری مشتری: این ایرلاین از بیش از 3 میلیون عضو جدید SkyMiles در این سه ماهه استقبال کرد و رکورد جدیدی را ثبت کرد. علاوه بر این، دلتا همچنان به عرضه سریع وای فای رایگان در سرتاسر ناوگان خود ادامه داد و انتظار می‌رود تا پایان سال 2024 در دسترس باشد.

ابتکارات زیست محیطی: دلتا تعهد خود به سوخت پایدار هوانوردی (SAF) را با خرید 10 میلیون گالن از Shell Aviation تسریع بخشید. این شرکت هواپیمایی همچنین برقی کردن تقریباً تمام تجهیزات اصلی خدمات زمینی را در هاب های کلیدی به پایان رساند.

عملکرد مالی قوی دلتا در این سه ماهه بر تمرکز استراتژیک آن بر تعالی عملیاتی، وفاداری مشتری و پایداری تاکید دارد.

این شرکت هواپیمایی نسبت به ادامه رشد و سودآوری در سه ماهه آینده خوشبین است.ایرلاین نیوز