راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

چشم انداز غذای ویتنام با سه ستاره جدید میشلن و یک ستاره سبز دوستدار محیط زیست در سال 2024 بالا می رود


شنبه 29 ژوئن 2024

زمان خواندن: 3 دقایق

راهنمای میشلن ویتنام

ویتنام ها راهنمای میشلین 2024 از 3 رستوران تک ستاره جدید، اولین ستاره سبز و یک لیست دو برابر شده Bib Gourmand رونمایی می کند.

در مراسم راهنمای MICHELIN 2024 که در شهر هوشی مین بین قاره‌ای سایگون میزبانی شد، میشلن با افتخار راهنمای MICHELIN ویتنام 2024 را راه‌اندازی کرد. این نسخه فهرست‌های کامل رستوران‌های مورد انتظار، از جمله رتبه‌بندی ستاره‌های معتبر، MICHELIN Selected، و Bilur-Man را نشان می‌دهد. .

آخرین نسخه راهنمای MICHELIN شامل 164 رستوران، از جمله 7 رستوران با یک ستاره MICHELIN (شامل 2 جدید و 1 ارتقا یافته از MICHELIN Selected)، 58 جایزه Bib Gourmand (28 تازه وارد و 1 انتقال از MICHELIN Selected) و 99 رستوران (MICHELIN Selected) 40 تازه فهرست شده). این نسخه همچنین اضافه شده های جدید از سه شهر را برجسته می کند: 10 شهر هانوی، 26 شهر هوشی مین، و 36 شهر از دا نانگ.

گوندال پولنک، مدیر بین المللی راهنمای MICHELIN، تاکید کرد که دا نانگ، که به تازگی در دومین راهنمای MICHELIN ویتنام گنجانده شده است، انتخابی پر جنب و جوش ارائه می دهد که غذاهای مرکزی ویتنامی را به نمایش می گذارد. صحنه غذای این منطقه منعکس کننده ترکیبی غنی از تأثیرات آشپزی فرانسوی، چینی و آسیای جنوب شرقی است.

در واقع، سه شهر ویتنام – هانوی، هوشی مین و دا نانگ – هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. صحنه آشپزی کشور شاهد نشاط، اشتیاق و خلاقیت است که دائماً بازار را شگفت زده می کند. ناگفته نماند که سرآشپزهای مشهور به طور فزاینده‌ای رستوران‌هایی را در ویتنام باز می‌کنند، همراه با نسل جدیدی از سرآشپزهای ویتنامی که با مشتریان رو به رشدی ظهور می‌کنند. بنابراین، ویتنام در حال تبدیل شدن به یک مقصد جالب‌تر در نقشه غذایی جهان است که می‌توان آن را با دقت زیر نظر داشت. گوندال پولنک گفت.

سه مؤسسه، از جمله دو تازه وارد و یک ترفیع، به دسته‌ی معتبر «One MICHELIN Star» پیوسته‌اند و مجموع را به هفت افزایش داده‌اند.

دو ورودی جدید که یک ستاره MICHELIN را به دست آورده اند عبارتند از: آکونا در شهر هوشی مین، که به خاطر غذاهای اروپایی مبتکرانه اش با عناصر ویتنامی و یک جفت شراب اختیاری معروف است. و La Maison 1888 در Da Nang که به خاطر منوهای نفیس 5 یا 7 غذای خود که از مواد اولیه ممتاز ویتنام، فرانسه و ژاپن استفاده می‌کند، مشهور است.

غرفه سلطنتی در شهر هوشی مین که از لیست انتخاب شده MICHELIN برای دستیابی به یک وضعیت ستاره MICHELIN انتخاب شده است. این رستوران به‌خاطر منوهای آلاکارته و مجموعه‌ای که به سنت‌های آشپزی کانتونی احترام می‌گذارد، مشهور است و منوی دیم سام ویژه‌ای دارد که منحصراً در هنگام ناهار در دسترس است.

Nén Danang خود را به عنوان اولین رستوران ویتنام که موفق به دریافت نشان ستاره سبز MICHELIN شده است، شناخته شده است.

لیست Bib Gourmand نسبت به سال گذشته دوبرابر شده است و اکنون دارای 58 رتبه است که بیش از نیمی از ورودی های جدید در Da Nang قرار دارند. از میان 29 تازه وارد، دا نانگ 16 نفر را شامل می شود، از جمله مکان های قابل توجهی مانند Bé Ni 2، که در روز غذاهای برنجی و در شب غذاهای دریایی سرو می کند، و Mỳ Quảng Sứa Hồng Vân، که به خاطر می کوانگ با میگوی پرتقال قرمز پر جنب و جوش جشن گرفته می شود.

لیست انتخابی MICHELIN امسال از 99 موسسه استقبال کرده است، از جمله 33 در هانوی، 47 در شهر هوشی مین، و 19 موسسه در دا نانگ. این مکان‌ها به دلیل پتانسیلشان برای صعود به ستاره MICHELIN یا وضعیت Bib Gourmand شناخته می‌شوند. امکانات جدید در هانوی شامل Bánh Cuốn Bà Hoành، معروف به bánh cuốn نفیس، و باغ هانوی است که ترکیبی از غذاهای سنتی و مدرن ویتنامی را ارائه می دهد. در شهر هوشی مین، فهرست های جدیدی مانند Du Yên، متخصص در غذاهای گیاهی، کوبه بیسترو با پیشنهادات فرانسوی خود، و Oryz، با غذاهای آسیای شرقی، به این فهرست رسیده اند. در همین حال، در Da Nang، تازه واردانی مانند Mỳ Quảng Cô Sáu، Năm Đảnh، و Olivia’s Prime جایگاه خود را برای ارائه غذاهای متمایز خود به دست آورده اند.

علاوه بر این، سه جایزه ویژه اعلام شد:

  • جایزه سرآشپز جوان راهنمای MICHELIN به سرآشپز دوی نگوین از خرس کوچک در شهر هوشی مین رسید.
  • جایزه MICHELIN Guide Sommelier به Toan Nguyen از La Maison 1888 در Da Nang اهدا شد.
  • جایزه خدمات راهنمای MICHELIN به آن نگوین از Si Dining در Da Nang اهدا شد و خدمات استثنایی را به رسمیت شناخت.هتل نیوز