راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

دولت دستور بازرسی از استحکام ساختاری همه فرودگاه‌ها را صادر می‌کند، ET TravelWorld
<p>**EDS: تصویر از طریق @RamMNK در 28 ژوئن 2024** وزیر هواپیمایی کشوری K Rammohan Naidu از فرودگاه دهلی پس از ریزش بخشی از سقف ترمینال-1 در میان باران شدید در دهلی نو بازدید کرد.  (عکس PTI)(</p>
<p>“/><figcaption class=**ادز: تصویر از طریق @RamMNK در 28 ژوئن 2024** وزیر هوانوردی کشوری K Rammohan Naidu از فرودگاه دهلی پس از ریزش بخشی از سقف ترمینال-1 در میان باران شدید در دهلی نو بازدید کرد. (عکس PTI)(

را وزارت هوانوردی کشوری روز جمعه دستور بازرسی کامل از استحکام ساختاری را صادر کرد فرودگاه ها در کشور، در پی حادثه ریزش سقف در فرودگاه دهلی که یک کشته و حداقل شش نفر زخمی بر جای گذاشت. در پی این حادثه که حوالی ساعت 5 صبح روز جمعه در ساعت ترمینال 1عملیات ترمینال به حالت تعلیق درآمده و پروازهایی که قرار است از آنجا انجام شود به T2 و T3 منتقل شده است. منابع آگاه گفتند که بیش از 100 پروازی که قرار بود از T1 انجام شود توسط IndiGo و SpiceJet لغو شده است.

در جلسه بررسی که توسط حمل و نقل هوایی عمران وزیر K Rammohan Naidu، همچنین تصمیم گرفته شد که یک اتاق جنگ 24×7 برای مدیریت کارآمد مسافران در T2 و T3 ایجاد شود.

در بیانیه رسمی آمده است: «اتاق جنگ بازپرداخت کامل پروازهای لغو شده را تضمین می‌کند یا بلیت‌های مسیر سفر جایگزین را ارائه می‌کند.

علاوه بر این، سازمان فرودگاه های هند به (AAI) دستور داده شده است که بخشنامه ای را به همه فرودگاه های کوچک و بزرگ برای انجام بازرسی کامل از استحکام سازه صادر کند.

این بازرسی ها باید طی 2 تا 5 روز آینده انجام شود و گزارش ها به وزارتخانه ارائه شود.

عملیات IGIA T1 تعلیق شد: پروازهای IndiGo به T2 و T3 منتقل شدند

بزرگترین شرکت هواپیمایی هند، IndiGo، گفت که همین امر منجر به آسیب دیدن پروازهای آن شده است. این امر منجر به لغو پرواز در دهلی شده است زیرا مسافران قادر به ورود به ترمینال نیستند. مسافرانی که از قبل در ترمینال هستند، می‌توانند پروازهای برنامه‌ریزی شده خود را سوار شوند، اما به مسافرانی که بعداً در روز پرواز می‌کنند، گزینه‌های جایگزین پیشنهاد می‌شود. این وضعیت برنامه ریزی نشده همچنین منجر به تحت تاثیر قرار گرفتن عملیات در سراسر شبکه شده است. به مشتریان توصیه می شود قبل از عزیمت به فرودگاه وضعیت پرواز خود را پیگیری و تأیید کنند.»

در این بیانیه آمده است: بر اساس یافته‌ها، نیاز به افزایش تدابیر ایمنی و تدوین سیاست‌های بلندمدت برای جلوگیری از تکرار چنین حوادث ناگوار در اولویت تدوین خواهد شد. از مهندسان سازه IIT دهلی خواسته شده است که بلافاصله این حادثه را در فرودگاه دهلی ارزیابی کنند.

T1 فقط پروازهای داخلی توسط IndiGo و SpiceJet دارد. این فرودگاه – که دارای سه ترمینال T1، T2 و T3 است – روزانه حدود 1400 پرواز را انجام می دهد.

علاوه بر این، “توصیه ای برای همه خطوط هوایی منتشر شده است تا اطمینان حاصل شود که این وضعیت منجر به افزایش شدید نرخ بلیط هواپیما نمی شود. خطوط هوایی برای جلوگیری از ناراحتی مسافران، ثبات نرخ را حفظ کنند”.

نایدو جلسه بررسی را با مقامات ارشد این وزارتخانه، اداره کل هوانوردی غیرنظامی (DGCA)، اداره فرودگاه های هند (AAI) و اداره امنیت هوانوردی غیرنظامی (BCAS) برگزار کرد.

  • منتشر شده در 29 ژوئن 2024 ساعت 01:08 ب.ظ IST

به جامعه متخصصان صنعت 2M+ بپیوندید

برای دریافت آخرین بینش و تجزیه و تحلیل در خبرنامه ما مشترک شوید.

برنامه ETTravelWorld را دانلود کنید

  • به‌روزرسانی‌های بیدرنگ را دریافت کنید
  • مقالات مورد علاقه خود را ذخیره کنید


برای دانلود برنامه اسکن کنید
منبع خبر : ایندیا تایم