راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

مکان‌های بودایی اوتار پرادش در کنگره «بودی یاترا»، ET TravelWorld، مرکز صحنه هستند.


آوردن معنویت و میراث غنی از اوتار پرادش با هم، اوتار پرادش گردشگری اداره سازماندهی “سفر بودیگردهمایی در 28 ژوئن در دهلی نو برای بزرگداشت سفر فوق العاده لرد بودا. این رویداد بر اهمیت اوتار پرادش به عنوان یک مقصد زیارتی بودایی و پتانسیل گردشگری این ایالت تاکید کرد.

این کنفرانس شاهد حضور مقامات کلیدی از جمله وزیر گردشگری، دولت هند، گاجندرا سینگ شخاوات، وزیر گردشگری و فرهنگاوتار پرادش، جایور سینگ، دبیر وزارت گردشگری اتحادیه، ویدیاواتی، دبیر ارشد اوتار پرادش، دورگا شانکار میشرا، دبیر اصلی گردشگری و فرهنگ، موکش کومار مشرام، دبیر ویژه گردشگری، عیشا پریا، مدیر کل IBC، Abhijit Haldar و معاون سابق رئیس CTA، Acharya Yeshi Phuntsok.

سفیر سنگاپور، سیمون ونگ، سفیر تایلند، پاتارات هونگ تونگ، سفیر میانمار، مو کیاو آنگ و سفیران بسیاری از کشورهای دیگر مانند بوتان، ژاپن، اندونزی، آرژانتین، مغولستان، سریلانکا، ویتنام و غیره این کنفرانس را منعکس کردند که نشان دهنده قدرت هند است. روابط بین المللی

اعضای شورای بین المللی بودایی، دانشگاهیان، نمایندگان سازمان های ملی و بین المللی، بوروکرات ها، سفرنامه نویسان و وبلاگ نویسان نیز در این مراسم حضور داشتند.

این رویداد با ارائه دبیر ویژه، دپارتمان گردشگری اوتار پرادش آغاز شد و تاریخ، فرهنگ و میراث غنی شش مکان اصلی بودایی این ایالت را به نمایش گذاشت: Sankisa، Sarnath، Shravasti، Kapilvastu، Kaushambi، و Kushinagar. او گفت: “اوتار پرادش، با تنوع مذهبی غنی خود، همچنان به الهام بخشیدن و اعتلای کسانی که به دنبال درک عمیق تر از زندگی و روشنگری هستند، ادامه می دهد.” این ارائه همچنین فرصت‌های سرمایه‌گذاری و سیاست‌های گردشگری دوستدار اوتار پرادش را با هدف تقویت سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی (FDI) در بخش گردشگری تشریح کرد.

وزیر گردشگری و فرهنگ اتحادیه در سخنرانی خود از اداره گردشگری اوتار پرادش برای سازماندهی بودی یاترا تشکر کرد. او گفت: «هند سرزمین جنگ نیست، بلکه سرزمین بودا است. این سرزمین مقدس پیام حقیقت، پرهیز از خشونت، مهربانی و شفقت را به تمام جهان داد. و اوتار پرادش بخش برجسته ای در این میراث است. نخست وزیر ایجاد مدارهای مختلف گردشگری در کشور را در نظر گرفته بود. اولین مدار در آن مدار بودا است. من می خواهم به وزیر ارشد اوتار پرادش تبریک بگویم یوگی آدیتیانات و وزیر گردشگری جایور سینگ که دولت اوتار پرادش کار مهمی برای تحقق دیدگاه نخست وزیر انجام داد. وزیر گردشگری و فرهنگ، اوتار پرادش گفت: اوتار پرادش چهارمین ایالت بزرگ از نظر مساحت است. این ایالت با 25 کرور جمعیت بزرگترین ایالت است و از نظر جمعیت با پنجمین کشور جهان برابری می کند. خوشبختانه همه مکان ها از تولد لرد بودا تا تحصیل، دستیابی به علم، تبلیغ و بیداری مذهبی و ماهاپارینیروانا (مرگ) در اینجا قرار دارد. ما تحت هدایت وزیر ارشد خود در حال توسعه هستیم مدار بودایی ترویج پیوندهای تاریخی، فرهنگی و معنوی قوی بودیسم با اوتار پرادش در نقشه جهان و جذب بودایی ها زائران از هند و خارج از کشور به تعداد زیاد.”

اوتار پرادش پتانسیل گردشگری بسیار زیادی دارد، بیش از 10 کرور گردشگر از کاشی در سال 2023 بازدید کردند: سی ام یوگی

وزیر ارشد در خطاب به “سامواد بوم گردی” در تالار مرکوری ایندیرا گاندی پراتیشتان، گفت: “UP سایت های متعددی دارد که گردشگرانی مانند Naimisharanya در نزدیکی Lucknow، Chitrakoot، Shukteerth، Vindhyavasini Dham، Maa Pateshwari Dham، Maaham Shakambhar جذب می کنند. ساهارانپور و مکان های زیارتی بودایی مانند کاپیلواستو، سرنات، کوشیناگار، شراوستی و سانکیسا، علاوه بر این، امکانات متعددی برای گردشگری معنوی مرتبط با سنت های جین و صوفی وجود دارد.

دبیر ارشد دولت اوتار پرادش گفت: “اوتار پرادش مهد بودیسم است و این بودی یاترا ابتکاری است تا آرامش و الوهیت خداوند بودا را تجربه کنید. رویدادهای مهم بودیسم در UP اتفاق افتاد و هدف این رویداد تبلیغ این مکان های بودایی در نقشه جهانی است. ما تحت چشم انداز نخست وزیرمان و از طریق تلاش های مداوم دولت ایالتی و وزارت گردشگری، زیرساخت ها و امکانات توریستی کلاس جهانی را در این مکان ها توسعه داده ایم که از طریق سیاست گردشگری سرمایه گذار پسند خود به عنوان برترین مقاصد گردشگری در کشور ظاهر می شوند. سهامداران می توانند بخش مهمی از این سفر متحول کننده اوتار پرادش در بخش گردشگری باشند.”

دبیر اتحادیه وزارت گردشگری در سخنرانی در این رویداد گفت: “بودا در قلب و روح اوتار پرادش ساکن است. دولت هند با همکاری دولت هدف اوتار پرادش نه تنها ایجاد یک تجربه به یاد ماندنی برای زائران بودایی بلکه تضمین توسعه و فرصت های شغلی بهتر برای جوامع محلی است. ما همچنین مشتاقیم زیرساخت‌ها و امکانات موزه‌های بودایی را در ایالت تقویت کنیم، زیرا آنها منبع زنده تاریخ هستند.»

در سخنرانی خود دبیر اصلی، اداره گردشگری و فرهنگ. او گفت: “اوتار پرادش به عنوان یک مقصد گردشگری محبوب و رتبه اول در گردشگری داخلی مطرح شده است و امیدواریم در آینده نزدیک تعداد بیشتری از گردشگران خارجی ورودی را نیز جذب کنیم.”

وی گفت: ما می‌خواستیم ارتباط معنوی و فرهنگی را با کشورهای مختلف در جنوب آسیا و جنوب شرق آسیا آشکار کنیم و دیپلماسی فرهنگی را با حمایت وزارت امور خارجه بهبود بخشیم و سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در کشور را ارتقا دهیم. ما قبلاً 02 هکتار زمین در بنارس به دولت بوتان اختصاص داده ایم. برای ساخت معابد و مهمانسراها. از طریق این پلتفرم ما به سایر کشورها نیز پیشنهاد می کنیم که در بخش مهمان نوازی و گردشگری تمام این شش سایت سرمایه گذاری کنند و به شما اطمینان می دهیم که همه همکاری های دوجانبه مورد نیاز را فراهم خواهیم کرد.

از شرکت کنندگان در یک نمایش فرهنگی که زندگی لرد بودا، از بدو تولد تا روشنگری و رسیدن به ماهاپارینیروانا را به تصویر می‌کشد، پذیرایی شد. بنیاد بودیسم را برجسته کرد و پیوند تاریخی، فرهنگی و معنوی غنی آن را با اوتار پرادش جشن گرفت. همچنین تاکید کرد که چگونه مدار بودایی یکی از مقاصد سفر مورد علاقه برای بازدیدکنندگان ملی و بین المللی است.

  • منتشر شده در 1 جولای 2024 ساعت 10:26 ق.ظ IST

به جامعه متخصصان صنعت 2M+ بپیوندید

برای دریافت آخرین بینش و تجزیه و تحلیل در خبرنامه ما مشترک شوید.

برنامه ETTravelWorld را دانلود کنید

  • به‌روزرسانی‌های بیدرنگ را دریافت کنید
  • مقالات مورد علاقه خود را ذخیره کنید


برای دانلود برنامه اسکن کنید
منبع خبر : ایندیا تایم