راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

بوئینگ امپراتوری را با خرید 8.3 میلیارد دلاری Spirit AeroSystems گسترش داد


دوشنبه 1 جولای 2024

زمان خواندن: 2 دقایق

Spirit AeroSystems، معروف به “Spirit” یک توافقنامه ادغام قطعی را اعلام کرده است که در آن شرکت Boeing، که به آن “Boeing” گفته می شود، Spirit را با قیمت 37.25 دلار به ازای هر سهم در سهام عادی بوئینگ خریداری می کند، همانطور که در یقه مشخص شده مشخص شده است. ارزش این معامله با ارزش 37.25 دلار به ازای هر سهم، ارزش سهام تقریباً 4.7 میلیارد دلار و ارزش شرکتی در حدود 8.3 میلیارد دلار، از جمله آخرین بدهی خالص گزارش شده Spirit را نشان می دهد. این قیمت خرید نشان دهنده حق بیمه 30 درصدی نسبت به قیمت سهام پایانی Spirit به مبلغ 28.60 دلار در 29 فوریه 2024 است، روز قبل از اعلام اسپیریت و بوئینگ مبنی بر اینکه آنها در حال بررسی یک معامله بالقوه هستند.

“پس از ارزیابی دقیق پیشنهاد بوئینگ برای ترکیب، ما مطمئن هستیم که این معامله به نفع اسپیریت و سهامداران آن است و به نفع سایر سهامداران اسپیریت خواهد بود.” پاتریک ام. شاناهان، رئیس و مدیر اجرایی Spirit گفت. ترکیب Spirit و Boeing با هم یکپارچه‌سازی بیشتر توانایی‌های تولیدی و مهندسی هر دو شرکت، از جمله سیستم‌های ایمنی و کیفیت را ممکن می‌سازد.

اسپیریت همچنین امروز اعلام کرد که با ایرباس SE (EUR: AIR.PA) (“ایرباس”) وارد یک برگه شرایط الزام آور شده است. بر اساس این برگه، طرفین با حسن نیت به مذاکره برای انعقاد قراردادهای قطعی برای ایرباس برای به دست آوردن دارایی‌های Spirit خاص که در خدمت برنامه‌های ایرباس هستند، ادامه خواهند داد، همزمان با بسته شدن خرید Spirit توسط بوئینگ.

شاناهان ادامه داد“ما به نقشی که در برنامه‌های ایرباس ایفا کرده‌ایم افتخار می‌کنیم و معتقدیم که قرار دادن این برنامه‌ها تحت مالکیت ایرباس باعث یکپارچگی و همسویی بیشتر می‌شود.”

شرایط معامله

بر اساس توافقنامه ادغام قطعی با بوئینگ، هر سهامدار Spirit تعدادی سهام بوئینگ را که بر اساس نسبت مبادله تعیین می شود، دریافت خواهد کرد. این نسبت با تقسیم 37.25 دلار بر میانگین وزنی قیمت سهام (VWAP) بوئینگ در 15 روز معاملاتی منتهی به دو روز قبل از تاریخ بسته شدن (“قیمت بسته”) محاسبه می شود. این محاسبه با حداقل 149.00 دلار و حداکثر 206.94 دلار برای هر سهم بوئینگ محدود شده است. با قیمت پایانی 149.00 دلار یا کمتر، سهامداران Spirit 0.25 سهام بوئینگ برای هر سهم Spirit دریافت خواهند کرد. اگر قیمت پایانی 206.94 دلار یا بالاتر باشد، آنها 0.18 سهام بوئینگ به ازای هر سهم Spirit دریافت خواهند کرد.

توافقنامه ادغام، همراه با برگه مدت یک معامله بالقوه ایرباس، به اتفاق آرا از هیئت مدیره روح دریافت کرد. بسته شدن ادغام بوئینگ به واگذاری بخش‌های ایرباس Spirit و سایر شرایط، از جمله تأیید سهامداران Spirit و مجوزهای قانونی بستگی دارد. بسته شدن همزمان با قرارداد بوئینگ برای معامله ایرباس، مشروط به نهایی کردن توافق با ایرباس و شرایط بسته شدن مشابه، پیش بینی می شود. پیش بینی می شود این تراکنش ها تا اواسط سال 2025 تکمیل شوند.

علاوه بر این، Spirit قصد دارد برخی از عملیات‌ها، به‌ویژه فعالیت‌های خود در سوبانگ، مالزی را واگذار کند. پرستویک، اسکاتلند؛ و بلفاست، ایرلند شمالی، به استثنای کسانی که از برنامه های ایرباس حمایت می کنند.

مشاوران

Morgan Stanley & Co. LLC مشاور مالی اصلی Spirit است و Moelis & Company LLC نیز خدمات مشاوره مالی ارائه می دهد. Skadden، Arps، Slate، Meagher & Flom LLP مشاور حقوقی است.ایرلاین نیوز

Blog

تاجیکستان با سیاست سفر بدون ویزا برای 62 کشور از جمله روسیه، ژاپن، کشورهای شینگن و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس، صنعت گردشگری را افزایش می دهد.

تاجیکستان با سیاست سفر بدون ویزا برای 62 کشور از جمله روسیه، ژاپن، کشورهای شینگن و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس، صنعت گردشگری را افزایش

ادامه مطلب »