راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

جشن 75 سال اتصال هوایی با اولین پرواز تاریخی ایبریا از مادرید به پاریس


دوشنبه 1 جولای 2024

زمان خواندن: 2 دقایق

ایبریا

۷۵ سال پیش در چنین روزی، یک ایبریا این هواپیما اولین پرواز خود را به پاریس انجام داد و نقطه عطف مهمی در هوانوردی تجاری اسپانیا و ایجاد ارتباط مهمی بین مادرید و پایتخت فرانسه بود.

ادامه سنت: A320neo میراث DC-4 Skymaster را به جلو می برد

در 1 ژوئیه 1949، پرواز IB162 در ساعت 10:30 صبح با هواپیمای داگلاس دی سی-4 اسکای مستر مادرید را ترک کرد. ساعت 14:15 وارد پاریس شد و به فرودگاه هیترو لندن ادامه داد. مسافران از ناهار و یک میان وعده لذت بردند که نشان دهنده تعهد ایبریا به راحتی و رضایت مسافران از اولین روزهای فعالیتش است.

داگلاس دی سی-4 اسکای مستر مظهر پیشرفت‌های فن‌آوری و هوانوردی دوران خود بود که دارای مخازن سوخت یکپارچه در بال‌ها، ارابه فرود سه چرخه با چرخ‌های جمع‌شونده قرار گرفته در محفظه‌های محصور، و بدنه از بخش ثابت بود. این شرکت که از سال 1946 تا 1968 توسط این شرکت هواپیمایی اداره می شد، نشان دهنده یک دوره پیشگام در هوانوردی بود.

امروزه ایبریا روزانه ده پرواز بین مادرید و پاریس با استفاده از ایرباس A320neo انجام می دهد. این هواپیمای مدرن می تواند تا 186 مسافر را در خود جای دهد که نسبت به 66 مسافر در مسیر افتتاحیه افزایش قابل توجهی دارد. A320neo به‌عنوان پیشرفته‌ترین در ناوگان مسافت‌های کوتاه و متوسط ​​Iberia برجسته است و دارای موتورهای Leap-1A CFM است که آن را 50 درصد بی‌صداتر از مدل‌های قبلی خود می‌کند. همچنین 15 تا 20 درصد سوخت کمتری مصرف می کند که منجر به کاهش انتشار CO2 و کاهش 50 درصدی تولید NOx می شود که بر کارایی و مزایای زیست محیطی آن تأکید می کند.

تعهد مداوم در طول سالها

در سال 1949، یک پرواز رفت و برگشت به پاریس 2340 پستا هزینه داشت. برای هر کیلوگرم چمدان اضافی 14 پزتا هزینه اضافه می شود. امروزه، مشتریان می توانند بلیط های رفت و برگشت پاریس را از طریق iberia.com رزرو کنند که فقط از 92 یورو شروع می شود، یا یک پرواز به اضافه دو شب هتل با قیمت 179 یورو انتخاب کنند. ایبریا به عنوان یک سالگرد ویژه برای پروازهای مادرید-پاریس، امتیازهای جایزه Avios را ارائه می‌کند. از 1 ژوئیه تا 31 ژوئیه 2024، اعضای Iberia Plus برای رزرو سفر بین 1 ژوئیه و 31 دسامبر 2024 دو برابر Avios دریافت خواهند کرد.

علاوه بر این، اعضای ایبریا پلاس می توانند برای دو پاس سه روزه به دیزنی لند پاریس در قرعه کشی شرکت کنند. قرعه کشی در 1 آگوست 2024 برگزار می شود و بلافاصله پس از آن به برنده اطلاع داده می شود. شرکت فقط مستلزم عضویت در برنامه Iberia Plus است.ایرلاین نیوز