راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

ZeroAvia و American Airlines برای 100 موتور هیدروژنی قرارداد امضا کردند


سه شنبه 2 ژوئیه 2024

زمان خواندن: 2 دقایق

زیروآویا

فورت ورث، تگزاس، و اورت، واشنگتن؛ 2 ژوئیه 2024 — امریکن ایرلاینز قرارداد خرید مشروط با ZeroAvia، پیشگام در هوانوردی پاک، برای 100 موتور هیدروژن الکتریکی که برای تامین انرژی هواپیماهای جت منطقه ای طراحی شده اند، امضا کرده است. هدف این موتورها دستیابی به آلایندگی صفر در حین پرواز، تنها با خروج بخار آب است.

علاوه بر این، امریکن ایرلاینز سرمایه گذاری خود را در ZeroAvia افزایش داده است و نشان دهنده ادامه حمایت خود از زمان سرمایه گذاری اولیه خود در سال 2022 است. این ایرلاین همچنین در دور مالی سری C ZeroAvia، به دنبال تفاهم نامه ای بین شرکت ها که در سال 2022 اعلام شد، شرکت کرد.

ZeroAvia در حال پیشرفت فن آوری موتور هیدروژن الکتریکی (با سلول سوختی) برای هواپیماهای تجاری است که نوید انتشار تقریباً صفر را در طول پروازها می دهد. این شرکت در حال حاضر در حال انجام آزمایش‌های پروازی با یک نمونه اولیه برای یک هواپیمای 20 نفره است و در حال توسعه موتورهای مناسب برای مدل‌های هواپیمای بزرگ‌تر مانند Bombardier CRJ700 است که خطوط هوایی آمریکا در مسیرهای منطقه‌ای منتخب فعالیت می‌کند.

گفت: “پیشبرد انتقال هوانوردی تجاری به آینده ای با کربن کم نیاز به سرمایه گذاری در فناوری های امیدوارکننده از جمله اشکال جایگزین پیشرانه دارد.” رابرت ایسوم، مدیرعامل امریکن. این اعلامیه به تسریع توسعه فناوری‌های مورد نیاز برای تقویت صنعت ما کمک می‌کند و به تعهد ما برای تبدیل آمریکا به یک خط هوایی پایدار کمک می‌کند تا بتوانیم برای دهه‌های آینده به مشتریان خود ادامه دهیم.»

سرمایه‌گذاری و تعهد خرید مشروط برای فناوری موتورهای نوآورانه در هدف بلندپروازانه آمریکا برای دستیابی به انتشار گازهای گلخانه‌ای به صفر تا سال 2050 بسیار مهم است. در سال‌های اخیر، آمریکایی گسترده‌ترین ابتکار نوسازی ناوگان خود را در تاریخ هوانوردی تجاری انجام داده است که منجر به جوان‌ترین خط اصلی شده است. ناوگان در میان حامل های شبکه بزرگ ایالات متحده و بهبود قابل توجهی در بهره وری سوخت.

خطوط هوایی امریکن نیز با سرمایه گذاری قابل توجهی در زمینه پایداری صنعت را رهبری کرده است. این شامل نهایی کردن یک توافق با اینفینیوم، تولیدکننده سوخت پیشرفته هوانوردی با کربن پایین، و تبدیل شدن به مشتری اولیه فناوری پیشگامانه و حذف کربن دائمی Graphyte است.

آمریکن با امضای این قرارداد خرید و افزایش سرمایه گذاری خود از ماموریت نوآوری ما برای پیشرانه هواپیماهای پاک حمایت می کند و این سیگنال خوبی است که ZeroAvia نقشه راه فناوری ما را ارائه می دهد. وال میفتاخوف، بنیانگذار و مدیرعامل ZeroAvia. راه‌حل‌هایی که می‌توانند به بزرگترین خطوط هوایی خدمت کنند، در دسترس هستند و آینده پاک پرواز در راه است.»

موتورهای هیدروژنی ZeroAvia از هیدروژن در سلول های سوختی برای تولید الکتریسیته استفاده می کنند و به موتورهای الکتریکی که پروانه های هواپیما را به حرکت در می آورند، استفاده می کنند. تنها انتشار در طول پرواز بخار آب با دمای پایین است و سیستم های الکتریکی کارآمدتر پتانسیل صرفه جویی قابل توجهی در هزینه را دارند.ایرلاین نیوز