راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

UP روی گردشگری ببر با تمرکز بر امکانات ارتباطی و بازدیدکنندگان، ET TravelWorld شرط‌بندی می‌کند


پس از از دست دادن برتری خود در گردشگری حیات وحش به دلیل دوشاخه شدن ایالت بیش از دو دهه پیش، اوتاراکند است. مال ایالت مقاصد حیات وحشبه خصوص 4 ذخایر ببر، عمدتاً به دلیل پیشرفت در مورد توجه قرار گرفته اند اتصال، برتر مدیریت زیستگاه و مشاهده بهتر گربه بزرگ ببر.

“به دلیل مدیریت بهتر ذخایر ببر و تلاش برای حفظ، جمعیت ببر در ذخایر ما دو برابر شده است. این نیز نشانه ای از جمعیت گیاهخوار سالم در پارک های ما است. علاوه بر این، افرادی که به جنگل‌های ما می‌آیند، حیوانات را به خوبی مشاهده می‌کنند، که باعث ایجاد تبلیغات دهان به دهان برای پارک‌های ما می‌شود.» او در مورد هر دو منطقه ببر دودهوا و ذخیره‌گاه ببر پیلی‌هیت در منطقه ترای ایالت.

شارما گفت که به منظور ترویج گردشگری در پارک های ملی، ایالت تعرفه های ورود بازدیدکنندگان به پارک ها را در سال گذشته کاهش داد که تأثیر مثبتی بر ورود و درآمد پارک های ملی در این ایالت گذاشت.

Sanjay Srivastava، PCCF و سرپرست حیات وحش UP، گفت: “تعداد بازدیدکنندگان از ذخایر ببرها 1.5 تا 2 برابر در مقایسه با سال گذشته افزایش یافت.”

ما در تلاش هستیم تا مقاصد حیات وحش خود را در نقشه ملی و بین المللی بیاوریم. با این هدف، ما سمیناری را با مشارکت گسترده سهامداران در روز تأسیس ذخیره‌گاه ببر Pilibhit ترتیب داده‌ایم.

در حالی که ذخایر ببرهای دودهوا و پیلی‌هیت تعداد زیادی بازدیدکننده را به خود جذب می‌کنند، اداره جنگل‌ها همچنین انتظار دارد دو پارک ببر دیگر – امانگره و رانی‌پور – به‌عنوان بزرگ ظاهر شوند. اکوتوریسم مراکز در سال های آینده ما انتظار داریم با تکمیل پروژه پیوند Betwa – Ken در مادهیا پرادش، مشاهده در رانیپور بهبود یابد. شارما می‌گوید: از آنجایی که انتظار می‌رود بخشی از ذخیره‌گاه ببر پانا به زیر آب برود، جمعیت ببرهای شناور خوبی در سمت رانیپور وجود خواهد داشت. امانگر، از سوی دیگر، با پارک ملی کوربت در اوتاراکند مرز مشترک دارد.

اوتار پرادش پتانسیل گردشگری بسیار زیادی دارد، بیش از 10 کرور گردشگر از کاشی در سال 2023 بازدید کردند: سی ام یوگی

وزیر ارشد در خطاب به “سامواد بوم گردی” در تالار مرکوری ایندیرا گاندی پراتیشتان، گفت: “UP سایت های متعددی دارد که گردشگرانی مانند Naimisharanya در نزدیکی Lucknow، Chitrakoot، Shukteerth، Vindhyavasini Dham، Maa Pateshwari Dham، Maaham Shakambhar جذب می کنند. ساهارانپور و مکان های زیارتی بودایی مانند کاپیلواستو، سرنات، کوشیناگار، شراوستی و سانکیسا، علاوه بر این، امکانات متعددی برای گردشگری معنوی مرتبط با سنت های جین و صوفی وجود دارد.

با اذعان به اینکه اتصال به ذخایر کلیدی ببر در ایالت هنوز یک مسئله است، هر دو مقام جنگلی گفته اند که دولت در حال کار بر روی بهبود اتصال است. «دولت ایالتی در حال کار بر روی یک باند هوایی در پالیا برای افزایش اتصال به دودهوا است. فرودگاه Bareilly به ذخیره‌گاه ببر Pilibhit خدمات می‌دهد. ما همچنین در حال اتصال منطقه حفاظت شده رانیپور با مدار اساطیری در چیتراکوت هستیم. گردشگری تحت سیاست اکوتوریسم دولت. در حالی که هر نوع ساخت و ساز در مناطق اصلی تحت قانون حفاظت از حیات وحش محدود شده است و در مناطق حائل تنظیم می شود، برنامه توسعه این امکانات در مناطق حاشیه ای است. وی گفت: تسهیلات توسط دستگاه‌های دولتی مختلف که ذینفعان گردشگری هستند توسعه می‌یابد و سپس به بخش خصوصی واگذار می‌شود تا به صورت تقسیم درآمد فعالیت کند.

سریواستاوا در مورد ایجاد تعادل بین حفاظت و گردشگری گفت اوتار پرادش ارائه نمونه هایی در حفاظت و مدیریت کارآمد زیستگاه و به طور همزمان توسعه گردشگری از طریق یک سیاست بوم گردی تعریف شده است. «گردشگری مهم است زیرا تبلیغات خوبی به مقاصد حیات وحش می دهد و در عین حال برای حمایت از حفاظت درآمد ایجاد می کند. اگر حیات وحش نباشد، گردشگری هم وجود نخواهد داشت.»

  • منتشر شده در 3 جولای 2024 ساعت 11:45 صبح IST

به جامعه متخصصان صنعت 2M+ بپیوندید

برای دریافت آخرین بینش و تجزیه و تحلیل در خبرنامه ما مشترک شوید.

برنامه ETTravelWorld را دانلود کنید

  • به‌روزرسانی‌های بیدرنگ را دریافت کنید
  • مقالات مورد علاقه خود را ذخیره کنید


برای دانلود برنامه اسکن کنید
منبع خبر : ایندیا تایم

Blog

مسافران ایر ایندیا اکنون می‌توانند چمدان‌های خود را در ایستگاه‌های مترو دهلی برای پروازهای بین‌المللی تحویل بگیرند، ET TravelWorld

ایر ایندیا با شرکت ریل مترو دهلی شریک شده است (DMRC) و فرودگاه بین المللی دهلی (شماره گیری) برای افزایش تجربه سفر برای مسافران بین

ادامه مطلب »