راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

عربستان سعودی ویزای چند بار ورود را برای مسافران هندی، ET TravelWorld معرفی می کند


در اقدامی مهم برای رونق گردشگری، عربستان سعودی از معرفی گزینه های متعدد ویزا برای شهروندان هندی خبر داده است. گزینه های جدید ویزا، از جمله ویزاهای توقف، ویزاهای الکترونیکی و ویزاهای هنگام ورود، با هدف دوبرابر کردن تعداد گردشگران هندی از عربستان سعودی به 2.2 میلیون نفر تا پایان سال 2024 است.

مسافران هندی اکنون می توانند برای ویزای Stopover با اعتبار حداکثر 96 ساعت درخواست دهند. این ویزا را می توان 90 روز قبل از طریق وب سایت هواپیمایی عربستان سعودی با هزینه اداری و بیمه اسمی دریافت کرد.

شهروندان هندی که دارای ویزای معتبر توریستی یا تجاری از ایالات متحده، بریتانیا یا هر کشور شینگن هستند، به همراه مدارک مهر ورود، واجد شرایط دریافت eVisa هستند. ساکنان دائم این کشورها یا افراد دارای ویزای اقامت معتبر از یک کشور شورای همکاری خلیج فارس با حداقل سه ماه اعتبار پس از تاریخ ورود به عربستان سعودی نیز می توانند درخواست دهند. eVisa را می توان قبل از حرکت از طریق پورتال رسمی دریافت کرد.

مسافرانی که معیارهای eVisa را دارند می‌توانند هنگام ورود به فرودگاه‌های بین‌المللی عربستان نیز از ویزا استفاده کنند. این گزینه برای کسانی که ویزای معتبر توریستی یا تجاری از ایالات متحده، انگلستان یا کشورهای شنگن دارند و برای ساکنان دائمی این کشورها در دسترس است. درخواست ها را می توان در کیوسک های سلف سرویس یا دفاتر کنترل گذرنامه در فرودگاه های عربستان انجام داد.

استرالیا هزینه های ویزای دانشجویی را دو برابر می کند، نگرانی در میان دانشجویان هندی افزایش می یابد

از اول جولای، هزینه ویزای دانشجویی بین‌المللی از 710 دلار به 1600 دلار افزایش یافته است. دولت فدرال گفت که درآمد اضافی به بودجه طرح‌های آموزشی از جمله کاهش بدهی فارغ‌التحصیلان، حمایت مالی از کارآموزان، و اجرای مداوم مهاجرت کمک می‌کند. در این گزارش آمده است که استراتژی

در حال حاضر 10 مرکز تسهیل صدور ویزا در هند وجود دارد که در بمبئی، دهلی، کوچین، چنای، حیدرآباد، احمدآباد، بنگلور، لاکنو، کلکته و کالیکوت قرار دارند. برنامه‌هایی برای باز کردن مراکز اضافی در شهرهای بیشتری در دست اجراست و دسترسی مسافران هندی را افزایش می‌دهد. این ابتکار بخشی از چشم انداز عربستان سعودی 2030، که هدف آن تبدیل هند به بازار منبع شماره یک گردشگری است. هدف بلندمدت استقبال از 7.5 میلیون مسافر هندی تا سال 2030 است و عربستان سعودی را به عنوان مقصد برتر گردشگران هندی قرار می دهد.

تمام گزینه های ویزا که به تازگی معرفی شده اند برای مسافرانی که مایل به انجام عمره هستند معتبر است و راحتی و انعطاف بیشتری را برای گردشگری مذهبی فراهم می کند.

برای جزئیات بیشتر در مورد درخواست های ویزا، از پلتفرم های رسمی در (visa.mofa.gov.sa) (https://visa.mofa.gov.sa) و (vc.tasheer.com) (https://vc.tasheer) دیدن کنید. .com).

  • منتشر شده در 4 جولای 2024 ساعت 06:08 PM IST

به جامعه متخصصان صنعت 2M+ بپیوندید

برای دریافت آخرین بینش و تجزیه و تحلیل در خبرنامه ما مشترک شوید.

برنامه ETTravelWorld را دانلود کنید

  • به‌روزرسانی‌های بیدرنگ را دریافت کنید
  • مقالات مورد علاقه خود را ذخیره کنید


برای دانلود برنامه اسکن کنید
منبع خبر : ایندیا تایم