راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

EASA بولتن اطلاعات ایمنی را در مورد قطعی ها و تغییرات سیستم ماهواره ای ناوبری جهانی به روز می کند


آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا (EASA) این را به روز کرده است بولتن اطلاعات ایمنی (SIB) در مورد “قطعات و تغییرات سیستم جهانی ناوبری ماهواره ای (GNSS) که منجر به تخریب ارتباطات / ناوبری / نظارت می شود..

ویرایش دوم این SIB برای هشدار به اپراتورها در مورد تداخل با سیستم های ناوبری ناشی از جعل و پارازیت سیگنال ها، به ویژه نزدیک به مناطق درگیری منتشر شد. «پاره‌سازی» سیگنال را مسدود می‌کند، در حالی که «جعل» اطلاعات نادرست را به گیرنده داخل هواپیما ارسال می‌کند. آگاهی از این مسائل بالقوه به خلبانان این امکان را می دهد که در صورت مواجهه با مشکلات از اشکال دیگر کمک ناوبری استفاده کنند و در نتیجه خطرات را کاهش دهند.

این نشریه (SIB 2022-02R3) سومین به روز رسانی است و منعکس کننده آخرین تحلیل ها و پدیده های اخیر است، مانند مواردی از واکنش خلبانان به آگاهی نادرست از زمین و سیستم هشدار (TAWS PU) هشدارهایی که منجر به صعودهای ناهماهنگ با نرخ بالا می شود. SIB 2022-02R3 همچنین به وضوح نشان می دهد که جعل برای عملیات هوایی خطرناک تر از پارازیت است. تشخیص جعل سخت‌تر است و ممکن است چندین سیستم را تحت تأثیر قرار دهد و اگر چندین سیستم تحت تأثیر قرار گیرند منجر به یک اثر تجمعی می‌شود. SIB توصیه ها را بر این اساس به بازیگران مختلف به روز می کند.

در نهایت، اطلاعات مربوط به حریم هوایی آسیب دیده از SIB به a منتقل شده است صفحه وب اختصاصی در مورد قطع و تغییرات GNSS. با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات جدید، این می تواند آسان تر و سریع تر به روز شود.

SIB 2022-02 اولین بار در 17 مارس 2022 منتشر شد.منبه خبر