راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

حریم خصوصی در خطر است؟، ET TravelWorld News، ET TravelWorld


این را تصور کنید: شما در یک صف طولانی در فرودگاه هستید. در حالی که از چمدان خود مراقبت می کنید، باید کارت پرواز، تلفن یا کارت Aadhaar خود را در ایست های بازرسی مختلف بیرون بیاورید. و در تمام این مدت، شما باید کارت پرواز خود را ایمن نگه دارید و از مچاله شدن یا گم شدن آن محافظت کنید! چقدر این تجربه همیشه برای ما دست و پا گیر و وقت گیر بوده است و در تمام این سال ها از چنین ناراحتی هایی غافل بوده ایم.

آیا راحت و آسوده نخواهد بود اگر بتوانیم با چهره خود از دروازه ها به عنوان یک نشانه عبور کنیم؟ با پیشرفت‌های تکنولوژیکی که چشم‌انداز صنعت را شکل می‌دهند، پلتفرم‌های دیجیتال در حال تحول هستند مسافرت هوایی با ورود، ورود و سوار شدن به فرودگاه بدون تماس، کارآمد و بدون دردسر تجربیات.

تشخیص چهره: تحولی انقلابی
پیشرفت‌های فناوری یک موهبت بوده است که منجر به آن شده است راه حل های هوشمند سفر که تجربه سفر ما را ساده می کند. امروز، ما می‌توانیم به کارت‌های سوار شدن در گوشی‌های هوشمند خود دسترسی داشته باشیم، از طریق گیت‌های ترخیص خودکار ورود کنیم و حتی کارت‌های پرواز خود را به صورت الکترونیکی تأیید کنیم. پلت‌فرم‌های دیجیتال تجربیات مشتری را به‌طور قابل‌توجهی تغییر می‌دهند و از ورود و سوار شدن به مسافران بدون خطر و بدون خطر سلامتی اطمینان می‌دهند. چگونه؟ آنها تجربیات بدون کاغذ را برای مسافران فراهم می کنند بیومتریک چهره فعال شده است پردازش دیجیتال در نتیجه لازم نیست برای تشریفات منتظر نوبت خود باشیم. ما می‌توانیم به سادگی با استفاده از بیومتریک‌ها مانند صورت، از طریق پست‌های بازرسی فرآیند فرودگاه/ گیت‌های الکترونیکی عبور کنیم و نیاز به کارت‌های پرواز فیزیکی را از بین ببریم. چنین پلتفرم‌هایی فرآیندها را در ایست‌های بازرسی مختلف در فرودگاه، از دروازه ورودی ترمینال گرفته تا ورود، تحویل چمدان، چک امنیتی و گیت‌های سوار شدن، ساده می‌کنند و تجربه کلی ما را افزایش می‌دهند. وجود دارد حریم خصوصی داده ها و نگرانی های امنیتی?
اخیراً موارد متعددی در مورد عکس برداری از مسافران بی فایده مطرح شده است خدمات بیومتریک فعال در طول فرآیند ورود و سوار شدن به هواپیما. شکایات از مسافران در سراسر کشور، از جمله فرودگاه های کلیدی، تقریباً مشابه است. علاوه بر این، اغلب اعتراض‌هایی در مورد پادمان‌های ناکافی حریم خصوصی، اکوسیستم داده‌های غیرشفاف و این واقعیت که افراد بدون رضایت آنها ثبت‌نام می‌شوند، مطرح می‌شود.

کشف افسانه های مربوط به امنیت و حفاظت از داده ها
از آنجایی که کشور در حال حاضر قانون جامع حفظ حریم خصوصی داده ها و قوانین به وضوح فهرست شده برای آن ندارد قانون حفاظت از داده های شخصی دیجیتال، ممکن است به نظر برسد که هیچ اقدام مشخصی در صورت نقض داده ها در سیستم عامل های دیجیتال وجود ندارد. با این حال، برخی از برنامه‌هایی که تجارب ثبت نام بدون درز و بدون کاغذ را ارائه می‌دهند، از اصول اساسی Privacy by Design استفاده می‌کنند. این پلتفرم‌ها از استانداردهایی مانند کنسرسیوم وب جهانی (W3C)، هویت مستقل (SSI)، اعتبار قابل تأیید (VCs)، شناسه‌های غیرمتمرکز (DID) و لایه‌ای از Trust پیروی می‌کنند. یک فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) (به عنوان مثال Hyperledger Aries Go/ACAPy). آنها همچنین از کیف پول های امن و رمزگذاری با استفاده از جفت کلید عمومی-خصوصی برای اطمینان از حریم خصوصی و حفاظت از داده ها استفاده می کنند. در این اکوسیستم ها، اطلاعات شناسایی شخصی (PII) در هیچ مخزن مرکزی ذخیره نمی شود، که خطر نقض، از دست دادن، نشت، سوء استفاده یا دزدی داده ها را کاهش می دهد. اطلاعات اعتبار / PII به صورت محلی در تلفن های همراه خود کاربر ذخیره می شود.

چگونه فناوری چهره پرداخت های مسافرتی بین المللی را تغییر می دهد؟

در حالی که ترجیحات پرداخت در بازارها متفاوت است، یک نظرسنجی اخیر نشان می دهد که 99 درصد مسافران هندی در خارج از کشور از کارت (کارت اعتباری، نقدی یا پیش پرداخت فارکس) استفاده می کنند. این پتانسیل عظیمی برای پیشرفت‌های فناوری در این فضا ارائه می‌دهد که منجر به معرفی کارت‌های پرداخت مبتنی بر اپلیکیشن می‌شود که همان راحتی کارت‌های سنتی را با مزایای افزوده متناسب با نیازهای مسافران ارائه می‌دهند.

این اکوسیستم های غیرمتمرکز تلاش های هماهنگی را برای تضمین حریم خصوصی و امنیت داده ها انجام می دهند. چندین برنامه از روش های ایمن مانند مقادیر هش یا شناسه های عددی اسناد ذخیره شده در اکوسیستم مرکزی استفاده می کنند. آنها به شناسایی محتویات داده های مسافران به اشتراک گذاشته شده در هنگام ثبت برنامه کمک می کنند و اطمینان حاصل می کنند که داده ها دستکاری نشده است. آنها معمولاً دارای یک سیستم ذخیره سازی شناسه مبتنی بر تلفن همراه غیرمتمرکز هستند که به طور خاص برای مسافران طراحی شده است تا شناسه ها و اعتبار سفر / اسناد خود را به صورت ایمن ذخیره کنند. این رویکرد ایمنی اطلاعات PII حساس ارائه شده در هنگام ثبت نام و محافظت از آن را در برابر نقض وعده می دهد. اطلاعات اعتبار به اشتراک‌گذاشته‌شده توسط مسافر با تأییدکنندگان در اکوسیستم ظرف ۲۴ ساعت پس از خروج پرواز پاک می‌شود.

نقشه راه آینده

با رونق اخیر در هوش مصنوعی و ژنرال هوش مصنوعی، این صنعت برنامه ریزی سفر، رزرو و تجارب خود را در آینده دوباره تصور خواهد کرد. این امر از بازیگران صنعت می‌خواهد تا در استراتژی‌های خود تجدید نظر کنند و در نحوه تعامل با مشتریان و توسعه محصولات و خدمات نوآوری کنند. با ادغام هوش مصنوعی در صنعت سفر، تمرکز این بخش بر راه حل های کارآمد و شخصی سازی شده برای پاسخگویی به نیازهای مسافران خواهد بود. در نتیجه، سفر راحت‌تر و سفارشی‌تر می‌شود، و به‌ویژه تجربه ورود و سوار شدن به هواپیما، دستخوش تعمیرات اساسی خواهد شد.

نویسنده مدیر عامل شرکت است بنیاد دیجی یاترا.

سلب مسئولیت:نظرات بیان شده صرفاً متعلق به نویسنده است و ETTravelWorld.com لزوماً آن را مشترک نمی کند. ETTravelWorld.com هیچ مسئولیتی در قبال خسارت وارده به شخص/سازمان به طور مستقیم یا غیر مستقیم ندارد.

  • منتشر شده در 8 ژوئیه 2024 ساعت 07:38 PM IST

به جامعه متخصصان صنعت 2M+ بپیوندید

برای دریافت آخرین بینش و تجزیه و تحلیل در خبرنامه ما مشترک شوید.

برنامه ETTravelWorld را دانلود کنید

  • به‌روزرسانی‌های بیدرنگ را دریافت کنید
  • مقالات مورد علاقه خود را ذخیره کنید


برای دانلود برنامه اسکن کنید
منبع خبر : ایندیا تایم