راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

حمایت EASA از افزایش سوخت های پایدار هوانوردی از طریق اتاق تسویه اتحادیه اروپا


کلن، 9 ژوئیه 2024 – EASA از افزایش سوخت های پایدار هوانوردی (SAF) از طریق اتاق تسویه اتحادیه اروپا SAF که اکنون در حال فعالیت است، به عنوان یک گام مهم رو به جلو در کاهش انتشار گازهای هوایی حمایت می کند. ماموریت اتاق تسویه SAF اتحادیه اروپا این است که تا حد امکان موانع را برای حمایت از استقرار SAFهای اتحادیه اروپا و بین المللی و همچنین تصویب مسیرهای جدید SAF حذف کند.

پذیرش سریع SAF به عنوان سریع‌ترین راه برای بهبود ردپای کربن هوانوردی در نظر گرفته می‌شود، اما برای تحقق این امر ضروری است که SAF بیشتری برای استفاده در دسترس باشد و این عرضه با الزامات سختگیرانه برای کاربرد در هوانوردی مطابقت داشته باشد.

اتاق تسویه SAF اتحادیه اروپا به عنوان یک فروشگاه برای تولیدکنندگان سوخت عمل می کند تا همه چیز مورد نیاز برای ارزیابی کارآمد استاندارد ASTM D4054 را در اختیار آنها بگذارد، استانداردی که مسیرهای جدید SAF بر اساس آن ارزیابی می شوند، از جمله “غربالگری اولیه”، تامین مالی جزئی. برای تست و گزارش نویسی

تقاضا برای SAF برای دستیابی به اهداف تعیین شده در سازمان هرچه بیشتر افزایش خواهد یافت مقررات هوانوردی ReFuelEU ماریا روئدا، مدیر مدیریت استراتژی و ایمنی EASA گفت: از طریق اتاق تسویه اتحادیه اروپا SAF، EASA می‌خواهد اطمینان حاصل کند که صنعت سوخت از حمایت لازم برای موفقیت در توسعه SAF برای هوانوردی برخوردار است. تلاش های نوآوری بیهوده نیست و SAF بیشتری به بازار آورده می شود.

اهمیت افزایش تولید سوخت های هوایی پایدار

برای اینکه صنعت هوانوردی بتواند به اهداف و دستورات جاه طلبانه کربن زدایی خود دست یابد، افزایش قابل توجهی در عرضه SAF لازم است. SAF در حال حاضر کمتر از 0.05٪ از کل مصرف سوخت هواپیمایی اتحادیه اروپا را تشکیل می دهد. انواع متنوعی از مسیرهای تولید سوخت و مواد اولیه کلیدی برای دستیابی به این اهداف خواهد بود.

برای استفاده در هواپیماهای تجاری، Drop-in SAF باید یک فرآیند تأیید جامع را طی کند تا معیارهای صدور گواهینامه دقیق را برآورده کند و ثابت کند که ویژگی های فیزیکی و شیمیایی آنها تقریباً با سوخت جت مبتنی بر فسیل یکسان است و بنابراین می توان با خیال راحت مخلوط کرد. این امر امکان استفاده از SAF را در ناوگان جهانی موجود فراهم می کند و نیازی به هیچ گونه سازگاری با هواپیما یا زیرساخت تامین سوخت ندارد.

پروژه اتاق تسویه اتحادیه اروپا SAF توسط اتحادیه اروپا تامین مالی می شود و توسط EASA مدیریت می شود. تیم حمل و نقل پایدار مستقر در سراسر اروپا در ریکاردو، پس از یک فراخوان برای مناقصه، قرارداد اجرای اتاق تسویه اتحادیه اروپا SAF را دریافت کرد.

ریکاردو به همراه Trinity College Dublin، Intertek، Politecnico di Torino، ENVISA، و Spark Legal and Policy Consulting – شبکه ای از امکانات تست اروپایی و بین المللی را ایجاد خواهند کرد و علاوه بر خدمات ارزیابی، تولیدکنندگان سوخت را در ارزیابی اثرات زیست محیطی راهنمایی خواهند کرد. محصولات خود و در رعایت معیارهای دقیق واجد شرایط بودن.

اگر شما یک تولید کننده سوخت هستید که به دنبال پشتیبانی هستید یا سازمانی که مایل به پیوستن به شبکه امکانات تست هستید، تماس بگیرید: اطلاعات (در) eusafclearinghouse.eu (اطلاعات(در)eusafclearinghouse(dot)eu). وب سایت پروژه به زودی در دسترس خواهد بود www.eusafclearinghouse.eu.

همچنین نمای کلی اینفوگرافیک را ببینید خدمات اتاق تسویه اتحادیه اروپا SAF.منبه خبر