راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

ET TravelWorld، تقریباً 2 میلیون گردشگر هندی در نیمه اول سال 2024 از سریلانکا بازدید می کنند.
<p>ساحل Trincomalee در سریلانکا.</p>
<p>“/><figcaption class=ساحل Trincomalee در سریلانکا.

گردشگری سریلانکا در حال تشدید استراتژی های تبلیغاتی خود در قبال مسافران هندی با میزبانی رویدادهای شبکه های مختلف است که بر تنوع کشور تأکید می کند. گردشگری ارائه در یکی از بزرگترین بازارهای کلیدی آن. هند همچنان با نزدیک به 200000 بازار منبع پیشرو است گردشگران هندی با بازدید از سری لانکا امسال تا اینجای کار

یک رویداد کلیدی در این فشار تبلیغاتی، یک شب شبکه‌ای در یک سفر دریایی بر فراز گنگ در کلکته در 10 ژوئیه 2024 است. این رویداد شاهد شبکه‌سازی آژانس‌های مسافرتی کلکته، رهبران صنعت با هیئتی قوی از سریلانکا بود، از جمله دفتر کنوانسیون سریلانکا (SLCB)، دفتر ترویج گردشگری سریلانکا (SLTPB)، و حدود 30 شرکت مدیریت مقصد، هتل های پیشرو، استراحتگاه ها، اقامتگاه ها، اپراتورهای تور و سایر ارائه دهندگان خدمات از سریلانکا.

هدف از این رویداد شبکه این است که پیوندهای بین سریلانکا و هند را مستحکم کند و مشارکت های سودمند متقابل را در بخش گردشگری تقویت کند. افزایش بازدیدکنندگان هندی نیروی محرکه افزایش ورود گردشگران بوده است، به طوری که 198161 گردشگر هندی از ژانویه تا 7 ژوئیه 2024 سریلانکا را کاوش کرده اند. گردشگران هندی اکنون 18 درصد از کل گردشگران ورودی به سریلانکا را تشکیل می دهند.

در ژوئن 2024، سریلانکا یک سری از نمایش های جاده ای B2B و رویدادهای شبکه ای در ایندور، وادودارا و سورات برای ایجاد یک برند قوی در هند. هدف این گردهمایی ها جذب بازدیدکنندگان بیشتر از مادیا پرادش و گجرات بود و سریلانکا را به عنوان یک مقصد گردشگری در تمام طول سال قرار داد. با برجسته کردن جاذبه های متنوع و پیشرفت بخش گردشگری سریلانکا، این رویدادها ارتباط بین دو کشور را تقویت کرد.

هارین فرناندووزیر گردشگری، زمین، ورزش و امور جوانان، از هند به دلیل حمایت مداوم آن در توسعه گردشگری سریلانکا تشکر کرد. وی با تاکید بر پیشرفت و احیای اقتصادی سریلانکا، خاطرنشان کرد: درآمدهای گردشگری در سال 2023 از 2 میلیارد دلار فراتر رفت و در چهار ماهه اول سال 2024 از 1.25 میلیارد دلار فراتر رفت. وی همچنین بر هدف گذاری جذب 2.5 میلیون گردشگر در سال 2024 تأکید کرد. ورود گردشگران هندی بدون ویزا

ترکیه از ژانویه تا می 2024 شاهد افزایش 34 درصدی بازدیدکنندگان هندی است

با نگاهی به آینده، ترکیه به همکاری نزدیک با آژانس‌های مسافرتی هند ادامه می‌دهد، با طرح‌هایی مانند OTOAI (انجمن مجریان تورهای خارجی هند) که نقش مهمی در ترویج گردشگری دارد. این طرح که از 30 ژوئن تا 6 ژوئیه 2024 اجرا می شود، به نمایش جاذبه های بی شمار ترکیه برای آژانس های مسافرتی هند اختصاص دارد.

Chalaka D Gajabahu، رئیس دفتر ترویج گردشگری سریلانکا، بر نقش مهم گردشگری به عنوان سومین جریان درآمدی بزرگ برای جزیره تاکید کرد. او به رشد این بخش فراتر از گردشگری ساحلی اشاره کرد که شامل ورزش، فرهنگ، معنویت و تاریخ می شود. از سال 2023، سری‌لانکا از طریق نمایشگاه‌های جاده‌ای B2B و شرکت در نمایشگاه‌های بزرگ تجاری مسافرتی مانند Outbound Travel Mart (OTM) و بورس سفر و گردشگری جنوب آسیا (SATTE) حضور قدرتمندی در هند ایجاد کرده است. این استراتژی همچنین به رویدادهای تأثیرگذار در غرب و خاورمیانه، مانند بازار جهانی سفر در لندن، ITB در آلمان، و Arabian Travel Mart در دبی نیز گسترش یافته است. Thisum Jayasuriya، رئیس دفتر کنوانسیون سریلانکا، رشد سریلانکا را به عنوان برجسته کرد. یک مقصد ترجیحی MICE (جلسات، مشوق‌ها، کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌ها). او به موفقیت سومین نمایشگاه MICE در می 2024 اشاره کرد و بر نقش هند به عنوان بازار هدف کلیدی برای سفر MICE تاکید کرد. بخش MICE شاهد 9.5 درصد از کل ورود گردشگران در سال 2023 بود که انتظار می رود این درصد در سال 2024 به 12 درصد افزایش یابد. هدف دستیابی به درآمد بیش از 550 میلیون دلار از گردشگری MICE در سال 2024 و 1.36 میلیارد دلار آمریکا است. تا سال 2026

با 95 پرواز که سریلانکا را به 9 شهر هند متصل می کند، سفر بین دو کشور بدون مشکل است. علاوه بر این، ادغام UPI هند برای تراکنش های روان و توانایی گردشگران هندی برای خرج کردن به روپیه، راحتی و جذابیت سریلانکا را به عنوان مقصد سفر افزایش می دهد.

از آنجایی که سریلانکا همچنان با آغوش باز از گردشگران هندی استقبال می کند، آینده گردشگری دوجانبه بین دو کشور امیدوارکننده و موفق به نظر می رسد.

  • منتشر شده در 10 ژوئیه 2024 ساعت 23:06 IST

به جامعه متخصصان صنعت 2M+ بپیوندید

برای دریافت آخرین بینش و تجزیه و تحلیل در خبرنامه ما مشترک شوید.

برنامه ETTravelWorld را دانلود کنید

  • به‌روزرسانی‌های بیدرنگ را دریافت کنید
  • مقالات مورد علاقه خود را ذخیره کنید


برای دانلود برنامه اسکن کنید
منبع خبر : ایندیا تایم