راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

اقامتگاه مجلل بزرگ Oberoi در قلب فرهنگی کلکته


پنجشنبه 11 جولای 2024

زمان خواندن: 2 دقایق

اوبروی گراند

Oberoi Grand که در قلب کلکته واقع شده است، که با علاقه به عنوان “Grande Dame of Kolkata” شناخته می شود، مظهر تجمل، راحتی و راحتی است. نمای نئوکلاسیک هتل با دقت حفظ شده و ورودی ستون‌های بزرگ، ترکیبی هماهنگ از سبک‌های معماری اروپایی و هندی را به نمایش می‌گذارد که تاریخ غنی کلکته را به عنوان «پایتخت فرهنگی هند» منعکس می‌کند. ایوان وسیع Oberoi Grand مناظری مرتفع در امتداد جاده شلوغ Chowringhee و میدان سرسبز ارائه می دهد، در حالی که باغ مرکزی آن به عنوان یک واحه آرام عمل می کند که مهمانان می توانند مهمان نوازی افسانه ای Oberoi را تجربه کنند.

غرق در تاریخ، Oberoi Grand شاهد خاموش بسیاری از لحظات مهم در گذشته کلکته، از حکومت استعماری بریتانیا تا استقلال هند بوده است. یک نقطه عطف مهم در بزرگداشت اهمیت تاریخی و فرهنگی هتل، مراسم آتی است که در آن INTACH (اعتماد ملی هند برای هنر و میراث فرهنگی) لوح آبی را به Oberoi Grand، کلکته اهدا خواهد کرد.

امسال چهلمین سالگرد INTACH است، یک سازمان غیرانتفاعی که به حفاظت از میراث طبیعی و فرهنگی هند اختصاص دارد. معرفی پلاک آبی با هدف ارج نهادن به نقاط دیدنی مهم در سراسر شهر، با Oberoi Grand یکی از پنجاه دریافت کننده محترم است. این جایزه میراث ماندگار هتل و نقش آن به عنوان یک نماد فرهنگی را به رسمیت می شناسد.

تاریخچه Oberoi Grand که با محبت به آن “Grande Dame of Chowringhee” می گویند به دهه 1800 باز می گردد. در ابتدا محل اقامت یک سرهنگ بریتانیایی بود، اما بعداً توسط خانم آنی مونک از ایرلند به یک پانسیون تبدیل شد. در سال 1914، آقای آراتون استفان این ملک را به همراه کلوپ تئاتر رویال و کلکته در مجاورت به دست آورد و آن را به عنوان هتل بزرگ کلکته در نظر گرفت – یک شگفتی معماری با پانصد اتاق و امکانات مدرن، از جمله برق، که در آن زمان تازگی داشت.

هتل بزرگ توجه رای بهادر موهان سینگ اوبروی را به خود جلب کرد، که در سال 1938 آن را به دست آورد. تحت رهبری رویایی او، هتل تحت بازسازی گسترده ای قرار گرفت، از جمله ارتقاء لوله کشی و سیم کشی، نصب آسانسورهای هیدرولیک – یک ویژگی پیشگام برای شهر – و معرفی سالن های غذاخوری جدید و سرگرمی های زنده. Oberoi Grand به سرعت مترادف با انحصارطلبی شد و مهمانان باهوشی را که به دنبال تجمل و مهمان نوازی بی نظیر بودند، جذب کرد.

با ابراز قدردانی از این قدردانی معتبر، آقای Vikram Oberoi، مدیر عامل گروه Oberoi، خاطرنشان کرد: «ما عمیقاً مفتخریم که لوح آبی را برای The Oberoi Grand، کلکته دریافت کردیم. اوبروی گرند که شاهد تاریخ تاریخی کلکته است، میراثی از انعطاف پذیری و مهمان نوازی تزلزل ناپذیر را در خود جای داده است. همانطور که ما همچنان به حفظ سنت های ایجاد شده توسط موسس خود، رای بهادر موهان سینگ اوبروی، و رئیس بازنشسته، آقای PRS Oberoi ادامه می دهیم، ما همچنان متعهد به ارائه یک تجربه فراموش نشدنی به مهمانان خود هستیم که در خدمات شخصی، تجملات کم گفته، گرد هم می آیند. تاریخ غنی هتل ها.»هتل نیوز