راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

آذربایجان حریم هوایی را با Aireon Locate و داشبورد ایمنی ایمن می کند



زمان خواندن: 2 دقایق

آذربایجان حریم هوایی را ایمن می کند

Azeraeronavigation (AZANS)، ارائه‌دهنده خدمات ناوبری هوایی آذربایجان، تعهد خود را به عملیات ایمن و کارآمد در فضای هوایی با استفاده از دو محصول داده Aireon تقویت کرده است: ابزار جستجو و نجات Aireon Locate و داشبورد ایمنی Aireon.

از زمان انتخاب Aireon در سال 2022 برای داده‌های پخش خودکار وابسته به نظارت خودکار (ADS-B) برای نظارت بر ترافیک هوایی، AZANS از داده‌های Aireon برای تقویت شبکه‌های نظارت زمینی در کل منطقه اطلاعات پرواز باکو (FIR) در آذربایجان استفاده می‌کند. حریم هوایی آذربایجان 165400 کیلومتر مربع است که 86600 کیلومتر مربع از زمین و 78800 کیلومتر مربع بر فراز دریای خزر است. شبکه مسیر در این حریم هوایی تقریباً 11000 کیلومتر است.

قراردادهای جدید بین Aireon و AZANS در اجلاس جهانی ATM CANSO در باکو، آذربایجان، این هفته امضا شد.

در Aireon، ما در حال طراحی و استقرار محصولات داده‌ای هستیم تا نیازهای حیاتی ایمنی و عملیاتی مشتریان خود را برآورده کنیم. این دو محصول نمونه‌های کاملی از آن کار هستند.» کریس دولین گفت، مدیر توسعه محصول Aireon. «داشبورد ایمنی داده‌های استاندارد طلایی ADS-B ما را در یک زمینه معیار ایمنی قرار می‌دهد و به کاربران امکان می‌دهد گرایش‌ها و نشانگرها را شناسایی کنند. از سوی دیگر، Locate به سازمان‌های جستجو و نجات اطلاعات بلادرنگ در بحرانی‌ترین زمان‌ها می‌دهد.

گفت: “ما هیجان زده هستیم که با AIREON همکاری کنیم تا توانایی های خود را در مدیریت و ایمنی ترافیک هوایی افزایش دهیم.” آقای. فرهان قلی اف، مدیر اداره حمل و نقل هوایی Azeraeronavigation. “این توافق نشان دهنده تعهد ما به استفاده از فناوری پیشرفته برای بهبود کارایی و ایمنی حریم هوایی ما است.”

Aireon Locate یک ابزار مبتنی بر ابر است که به سازمان‌های جستجو و نجات اجازه می‌دهد تا مکان هواپیمای مجهز به ADS-B را به سرعت و با دقت تعیین کنند. با استفاده از مجموعه داده جهانی Aireon، Aireon Locate اطلاعات ضروری را در اختیار اپراتورهای سراسر جهان قرار می دهد، به ویژه در مناطقی که فاقد زیرساخت های زمینی هستند، مانند اقیانوس ها، کوه ها، مناطق دور افتاده و مناطق قطبی.

داشبورد ایمنی Aireon ابزار پیشرفته ای است که برای ارائه دهندگان خدمات ناوبری هوایی (ANSP) طراحی شده است تا شاخص های خطر کلیدی در حریم هوایی خود را شناسایی، نظارت و تجزیه و تحلیل کند. این داشبورد مبتنی بر وب، نمایشی بصری از شاخص‌های ریسک بحرانی را ارائه می‌دهد و تشخیص روندها، الگوها و ناهنجاری‌ها را آسان می‌کند. مشتریان از ویژگی معیاری سود می برند که به آنها امکان می دهد داده های رویداد خود را با دیگران مقایسه کنند، فرآیندهای ایمنی موجود را تکمیل کرده و شناسایی ریسک فعال و نظارت بر اثربخشی کاهش را ممکن می سازد.

پست آذربایجان حریم هوایی را با Aireon Locate و داشبورد ایمنی ایمن می کند اول ظاهر شد سفر و جهانگردی.



ایرلاین نیوز