راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

هندی‌های جوان باعث افزایش سفر به تایلند می‌شوند، 80 درصد رزرو توسط Gen Z و Millennials، ET TravelWorld


گزارش جدیدی از Airbnb نشان می‌دهد که رزروهای سفر به این کشور افزایش چشمگیری داشته است تایلند توسط مهمانان هندی که عمدتاً توسط مسافران جوان تر هدایت می شوند. بین سال‌های 2022 تا 2023، بیش از 60 درصد افزایش سالانه در رزرو تایلند توسط کاربران هندی در Airbnb مشاهده شد. این افزایش به ویژه در طول تعطیلات آخر هفته طولانی هولی و عید پاک مشهود بود و جستجو برای اقامت در تایلند در این دوره بیش از 200 درصد افزایش یافت.

به گفته وزارت گردشگری و ورزش تایلند، هند پنجمین بازار بزرگ ورودی تایلند است. این رشد به دولت تایلند نسبت داده می شود سیاست بدون ویزا، اخیراً تا 11 نوامبر 2024 تمدید شده است و در دسترس بودن پروازهای روزانه بدون توقف مختلف.

روند جمعیتی

این گزارش تاکید می کند ژنرال Z و مسافران Millennial 80 درصد از این رزروها را تشکیل می دهند. هند، خانه بزرگ‌ترین جمعیت نسل Z و نسل هزاره‌ها در سطح جهان، جوانانش را می‌بیند که باعث افزایش سفرهای بین‌المللی می‌شوند.

پنج مقصد برتر رزرو شده در تایلند توسط مهمانان هندی در Airbnb عبارتند از:
1. بانکوک
2. پوکت
3. چیانگ مای
4. کرابی
5. سامویی

مسافران هندی علاقه شدیدی به تفریحات ساحلی و شهر نشان می دهد. بیشترین دسته بندی Airbnb در تایلند توسط مهمانان هندی شامل املاکی با استخر، مناطق گرمسیری، نزدیکی به سواحل، پارک های ملی و شهرهای نمادین بود.

هدف تایلند برای حداقل 3 درصد رشد در سال جاری، گردشگران بیشتر است

پیچای چونهاواجیرا، وزیر دارایی تایلند در یک کنفرانس خبری گفت که تایلند در حال برنامه ریزی برای افزایش تعداد گردشگران خارجی در سال جاری با یک میلیون نفر به 36.7 میلیون نفر برای کمک به اقتصاد است. وی پس از نشست وزرای اقتصادی گفت: «اقتصاد با مشکلاتی مواجه است، زیرا رشد در مقایسه با کشورهای همسایه پایین است. “ما نمی توانیم آرام بنشینیم. باید کاری انجام دهیم.”

الگوهای سفر
مسافران دونفره و انفرادی بزرگ‌ترین نوع مسافران را تشکیل می‌دهند، در حالی که گروه‌های کوچک (3 تا 5 نفر) و گروه‌های متوسط ​​(5+ نفر) سریع‌ترین رشد را داشته‌اند و تقریباً 67 درصد و 68 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته‌اند. به ترتیب در سال 2023. با به اشتراک گذاشتن افکار خود، امانپریت باجاجمدیر کل Airbnb برای آسیای جنوب شرقی، هند، هنگ کنگ و تایوان، اظهار داشت: “مسافران هند در Airbnb همچنان عشق خود را به تایلند نشان می دهند و علاقه فزاینده ای به کاوش در مقاصد در سراسر کشور دارند. علاوه بر برخی از مقاصد برتر تایلند. می‌بینیم که مهمانان هندی نیز مناطق کمتر شناخته‌شده را کاوش می‌کنند و از گردشگری فراگیرتر حمایت می‌کنند که فرصت‌های اقتصادی را به افراد بیشتری در مکان‌های بیشتر، نه فقط شهرهای بزرگ، گسترش می‌دهد.»

وی افزود: “تمدید لغو روادید برای شهروندان هر دو کشور توسط دولت تایلند باعث حمایت بیشتر و توسعه گردشگری ورودی خواهد شد. اشتهای زیادی برای تایلند در میان مسافران هندی وجود دارد و ما به حمایت از طرح های گردشگری تایلند و کمک به تایلند ادامه خواهیم داد. در میان مسافران هندی در بالاترین حد خود قرار دارد.”

این افزایش علاقه به سفر از سوی جوانان هندی نشان دهنده روند قابل توجهی در صنعت سفر است و تایلند به عنوان مقصد مورد علاقه در حال ظهور است. با سیاست های حمایتی ویزا و گزینه های مختلف سفر، تایلند همچنان مسافران هندی را که به دنبال ماجراجویی و آرامش هستند، جذب می کند.

  • منتشر شده در 13 ژوئن 2024 ساعت 02:10 AM IST

به جامعه متخصصان صنعت 2M+ بپیوندید

برای دریافت آخرین بینش و تجزیه و تحلیل در خبرنامه ما مشترک شوید.

برنامه ETTravelWorld را دانلود کنید

  • به‌روزرسانی‌های بیدرنگ را دریافت کنید
  • مقالات مورد علاقه خود را ذخیره کنید


برای دانلود برنامه اسکن کنید
منبع خبر : ایندیا تایم