راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

سازمان هوانوردی ایرلند و ذینفعان صنعت در حال انتشار بیانیه ای هستندزمان خواندن: 4 دقایق

سازمان هوانوردی ایرلندی

را سازمان هوانوردی ایرلند و ذینفعان صنعت اعلامیه ای را برای مبارزه با رفتار سرکش مسافران در فرودگاه ها و پروازها به عنوان بخشی از کمپین #NotOnMyFlight منتشر می کنند.

با شروع فصل اوج سفر، آنها در آستانه شروع این کمپین هستند.

ایمنی پروازها، مسافران و خدمه می‌تواند تحت تأثیر رفتار غیرقانونی اقلیتی کوچک قرار گیرد. مسافران.

همه خطوط هوایی و فرودگاه های ایرلندی، آن گاردا سیوچانا، سازمان هوانوردی ایرلند، ایرناو ایرلند، متصدیان زمینی و سازمان های هوانوردی بین المللی همگی گرد هم آمده اند تا با موضوع رفتار مخرب و خطرناک که تقریباً هر روز از سال بر مسافران و کارکنان تأثیر می گذارد، مقابله کنند.

بین سال‌های 2019 تا 2023، افزایش 3 برابری در رفتار سرکش مسافران گزارش شده است. رفتار سرکش می‌تواند شامل مستی، رفتار تهاجمی یا نامناسب و همچنین پیروی نکردن از دستورات خدمه پرواز باشد که برای اطمینان از ایمنی مسافران در آنجا حضور دارند.

این بیانیه چگونگی هدف صنعت هوانوردی برای مبارزه با موضوع رفتارهای سرکش در پروازها را مشخص می کند. اکثریت قریب به اتفاق مسافران از دستورالعمل ها پیروی می کنند و به کارکنان و سایر مسافران احترام می گذارند.

با این حال، امضاکنندگان این اعلامیه مشترک نیاز به ترویج فعال رفتار خوب مسافران را به دلیل تأثیر نامطلوبی که رفتار مخرب و سرکش می‌تواند بر ایمنی پرواز و تجربه مسافر داشته باشد، تشخیص می‌دهند.

امضاکنندگان بیانیه مشترک هیچ گونه رفتاری را که پتانسیل ایجاد اختلال در تجربه مسافران، تأثیر بر ایمنی خدمه کابین و کارکنان فرودگاه یا ایجاد خطر ایمنی برای هواپیما و افراد حاضر در پرواز را داشته باشد، تحمل نخواهند کرد.

این شامل تجاوز فیزیکی و جنسی، رفتار تهدید آمیز و توهین آمیز و به طور کلی اعمال مخرب است.

جیم گاوین، افسر ارشد عملیات سازمان هوانوردی ایرلند گفت: «پرواز باید یک تجربه لذت بخش و مثبت برای مسافران باشد.

در حالی که حوادث مرتبط با رفتار سرکش مسافر تنها در تعداد کمی از پروازها رخ می دهد، می تواند تأثیر قابل توجهی بر خدمه پرواز، سایر مسافران داشته باشد و حتی ایمنی پرواز را تحت تأثیر قرار دهد.

ما می خواهیم به مسافران یادآوری کنیم که اقدامات آنها می تواند تأثیر مستقیمی بر ایمنی خدمه و سایر افراد در هواپیما داشته باشد.

ما امروز این جلسه را تسهیل می کنیم تا ببینیم چگونه ما به عنوان یک صنعت هوانوردی می توانیم رفتارهای سرکش در پروازها را برطرف کنیم و اقداماتی را برای اطمینان از اینکه مسافران و خدمه پرواز می توانند تجربه پروازی ایمن و مثبت داشته باشند، اتخاذ کنیم.

آنجلا ویلیس، دستیار کمیسر، DMR An Garda Síochána از این بیانیه استقبال کرد: «همه ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که سفر هوایی برای همه کاربران خوشایند و مهمتر از همه ایمن است.

در حالی که اکثریت قریب به اتفاق افرادی که از سفرهای هوایی استفاده می کنند بیشترین توجه را به همسفران خود دارند، متأسفانه اقلیتی کوچک وجود دارند که رفتار آنها در فرودگاه ها یا هواپیماها می تواند تأثیر قابل توجهی بر تجربه و ایمنی سایر مسافران یا خدمه پرواز داشته باشد.

یک Garda Síochána از امضای این بیانیه و همکاری با شرکای خود برای مبارزه با رفتار مخرب و خطرناکی که قابل تحمل نخواهد بود، خوشحال است.

یکی از سخنگویان رایان ایر گفت: «رایان ایر خوشحال است که از بیانیه صنعت هوانوردی ایرلند برای مبارزه با رفتار سرکش مسافران در هواپیما حمایت می کند.

ایمنی و رفاه خدمه و مسافران ما اولویت شماره 1 رایان ایر است و ما سعی می کنیم رفتارهای سرکش در هواپیمای خود را ریشه کن کنیم.

ما به همکاری نزدیک با An Garda Síochána، IAA، فرودگاه‌های ایرلند و صنعت هوانوردی گسترده‌تر برای از بین بردن هر گونه رفتار سرکش در ترمینال‌های فرودگاه و هواپیمای خود ادامه خواهیم داد.»

به گفته Kenny Jacobs، مدیر عامل daa، اپراتور فرودگاه‌های دوبلین و کورک: «ما مسافران بسیار خوبی در فرودگاه‌های دوبلین و کورک داریم، اما مانند هر فرودگاهی در جهان، گاهی اوقات چند تخم مرغ بد وجود دارد که رفتار آنها بر همه تأثیر می‌گذارد.

ما می‌خواهیم فرودگاه‌هایمان برای مسافران لذت‌بخش و بدون استرس باشد و از اینکه می‌بینیم این بخش گرد هم می‌آید تا با موضوع رفتارهای سرکش و خطرناک مقابله کند، خرسندیم.

همه باید نقش خود را ایفا کنند و داا به همکاری نزدیک با تیم‌های پلیس فرودگاه ما، شرکای خطوط هوایی ما و An Garda Síochána ادامه خواهد داد تا اطمینان حاصل شود که با مسافران سرکش برخورد می‌شود و فرودگاه‌های ما مکان‌هایی امن و لذت‌بخش برای همه هستند.»

لین امبلتون، مدیر اجرایی Aer Lingus در مورد منشور اظهار داشت: “در Aer Lingus ما ایمنی را در اولویت قرار می دهیم، هیچ چیز مهمتری وجود ندارد.

ما درک می کنیم که یک محیط راحت و محترمانه کلید تضمین این است که سفر شما یک تجربه خوشایند است.

Aer Lingus رفتارهای سرکش از هر نوع را تحمل نمی کند و در موارد نادری که رفتار غیرقانونی رخ می دهد، ما اقدامات سختگیرانه ای برای اطمینان از حفظ ایمنی و آسایش مشتریان و خدمه خود داریم.

فرودگاه شانون

ما مفتخریم که به همکاران خود در صنعت هوانوردی در راه اندازی کمپین #NotOnMyFlight میپیوندیم.

با ورود به فصل اوج سفر، ضروری است که به موضوع فزاینده رفتارهای سرکش مسافران توجه جدی داشته باشیم. با همکاری یکدیگر می توانیم محیطی امن و محترمانه را برای همه مسافران و کارکنان تضمین کنیم. نایل کرنز، مدیر فرودگاه، فرودگاه شانون می‌گوید: این بیانیه تعهد ما به حفظ بالاترین استانداردهای ایمنی و راحتی در فرودگاه‌ها و پروازها را نشان می‌دهد.

این بیانیه یک برنامه اقدام برای صنعت هوانوردی ایرلند برای کاهش بروز رفتارهای سرکش مسافران در فرودگاه ها و هواپیماهای داخل هواپیما تعیین می کند.

امضاکنندگان به طور منظم ملاقات می کنند و در مورد این موضوع مشارکت دارند و برای جلوگیری از ایجاد اختلال و افزایش اجرا با یکدیگر همکاری می کنند.

به طور خاص، هدف این صنعت افزایش توانایی خود در ممنوعیت مسافران از طریق لیست های پرواز ممنوع، اطمینان از اطلاع گاردای از کلیه فعالیت های مجرمانه، افزایش آموزش برای خدمه کابین و بهبود ارتباطات با مسافران برای جلوگیری از رفتارهای غیرقانونی است.

تابستان یکی از شلوغ ترین دوره های هوانوردی است. در این مدت میلیون‌ها مسافر از طریق فرودگاه‌های ایرلند سفر می‌کنند، ما به مردم مسئولیت‌هایشان را هنگام سفر با هواپیما یادآوری می‌کنیم.

ما هیچ گونه رفتاری را که پتانسیل ایجاد اختلال در تجربه مسافران، تأثیر بر ایمنی خدمه کابین و کارکنان فرودگاه یا ایجاد خطر ایمنی برای هواپیما و افراد حاضر در پرواز داشته باشد، تحمل نخواهیم کرد.

اعلامیه مشترک در مورد رفتار سرکش مسافران در فرودگاه ها و هواپیماها.

امضا کنندگان این بیانیه:

 • Aer Lingus
 • AirNav ایرلند
 • پلیس
 • سیتی جت
 • فرودگاه کورک
 • فرودگاه دونگال
 • فرودگاه دوبلین
 • EASA
 • خطوط هوایی زمرد
 • خطوط هوایی فلای 4
 • خطوط هوایی هیبرنیان
 • یاتا
 • فرودگاه ایرلند غربی
 • سازمان هوانوردی ایرلند
 • فرودگاه کری
 • رایان ایر
 • SAS Scandinavian Airlines
 • فرودگاه شانون
 • شریک اسکای هندلینگ
 • سوئیس اسپورت

پست سازمان هوانوردی ایرلند و ذینفعان صنعت در حال انتشار بیانیه ای هستند اول ظاهر شد سفر و جهانگردی.ایرلاین نیوز