راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

FAA و EASA متعهد به همکاری قوی برای رسیدگی به چالش های هوانوردی در دهه آینده هستند


EASA-FAA

واشنگتن، 13 ژوئن 2024 – اداره هوانوردی فدرال (FAA) و آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا (EASA) متعهد شده اند برای مقابله با چالش های صنعت حمل و نقل هوایی در حال تغییر و تحول و سرعت فزاینده توسعه فناوری های آینده با یکدیگر همکاری کنند. . رهبران FAA و EASA در کنفرانس بین‌المللی ایمنی هوانوردی 2024 در مورد تعهد تجدید شده بحث کردند.

مایک ویتاکر، مدیر FAA، گفت: “هدف ما ترویج یک رویکرد مشترک و جمعی برای ایمنی و نوسازی هوانوردی است.” همانطور که به دهه آینده نگاه می کنیم، ایجاد یک جهت استراتژیک یکپارچه مبتنی بر اشتراک اطلاعات و همکاری با شرکای بین المللی ما، نیازهای سیستم هوانوردی جهانی آینده ما را برآورده خواهد کرد.

صنعت هوانوردی در سریع ترین دوره تغییر از زمان شروع پروازهای تجاری است. فن آوری های جدید برای پایدارتر کردن صنعت به فوریت مورد نیاز است. فلوریان گیلرمت، مدیر اجرایی EASA گفت: نوآوری های دیگر، به عنوان مثال در هوش مصنوعی، به سرعت در حال ظهور هستند و ما یک تغییر نسلی در نیروی کار داریم. مهم‌تر از همیشه این است که تنظیم‌کننده‌های بین‌المللی هوانوردی با هم همکاری کنند تا تغییرات را همراهی کنند و اطمینان حاصل کنند که نیازهای ایمنی همیشه برآورده می‌شوند.»

بحث و گفتگو در جلسات عمومی و جلسات جانبی در کنفرانس سه روزه پیرامون موضوع “ساخت پایه ها: آماده شدن برای دهه آینده با هم” این نکته را تقویت کرد که همکاری قوی بین تنظیم کننده ها برای همگام شدن با این تحول سریع ضروری است.

FAA و EASA متعهد می شوند که:

  • افزایش تلاش های همکاری در تمام سطوح کاری بین سازمان هایمان را در اولویت قرار دهیم.
  • تقویت تمرکز و تبادل اطلاعات بر نظارت بر ایمنی برای ترویج فرهنگ ایمنی قوی؛
  • منابع خود را بهینه سازی کنیم و از توافق نامه ایمنی هوانوردی ایالات متحده و اتحادیه اروپا به طور کامل استفاده کنیم، کارشناسان فنی ما را تشویق کنیم تا با یکدیگر همکاری کنند و به یکدیگر تکیه کنند تا تلاش های مضاعف را کاهش دهند، با رویکردی مبتنی بر ریسک.
  • تعمیق همکاری فعال در زمینه فعالیت های صدور گواهینامه و چارچوب های عملیاتی برای فناوری های جدید و نوآورانه؛
  • گسترش و هدف قرار دادن همکاری در تلاش‌های قانون‌گذاری در مراحل اولیه توسعه؛
  • ارتقای پایداری هوانوردی، به ویژه فعالیت‌های مربوط به توسعه و استقرار پایدار سوخت هوانوردی؛
  • شریک برای اطمینان از تحقق اهداف نقشه راه افزایش دوجانبه در زمینه فعالیت های صدور گواهینامه؛
  • تقویت همکاری در تجزیه و تحلیل و کاهش خطرات ایمنی سیستمیک و همچنین نوآوری و فناوری های هوانوردی آینده؛ و
  • تسهیل تبادل و به اشتراک گذاری اطلاعات در زمینه های موضوعی و خطرات نوظهور پیش روی ایمنی هوانوردی، مانند امنیت سایبری، مناطق درگیری، و تداخل سیستم موقعیت یابی جهانی / سیستم ماهواره ای ناوبری جهانی (GPS/GNSS).

کنفرانس بین‌المللی ایمنی هوانوردی FAA-EASA حدود 400 متخصص ارشد هوانوردی را از تنظیم‌کننده‌ها، تولیدکنندگان، خطوط هوایی و انجمن‌ها از سراسر جهان گرد هم می‌آورد. این رویداد سالانه برگزار می شود و به طور متناوب توسط FAA و EASA میزبانی می شود. کنفرانس سال آینده در 10 تا 12 ژوئن 2025 در کلن برگزار می شود.منبه خبر