راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

Destination DC رکورد بازدید را اعلام کرد، هند در رتبه دوم بازار ورودی، ET TravelWorld


واشنگتندی سی به یک نقطه عطف تاریخی در گردشگری دست یافته است و از رکورد 25.95 میلیون بازدیدکننده در سال 2023 استقبال کرده است و از سطح قبل از همه گیری فراتر رفته و نسبت به سال 2022 افزایش 17 درصدی را نشان می دهد. مقصد DC (DDC)، رسمی بازاریابی مقصد سازمان برای پایتخت ایالات متحده، سهم قابل توجهی از مسافران هندی، که به عنوان دومین بازار ورودی بزرگ برای شهر رتبه بندی شده است.

هجوم بازدیدکنندگان رکورد 10.2 میلیارد دلار را به همراه داشت هزینه های بازدید کننده و از 102366 شغل محلی حمایت کرد که نشان دهنده افزایش اقتصادی قابل توجهی برای شهر است. شایان ذکر است، 165100 گردشگر هندی در سال 2023 از واشنگتن دی سی بازدید کردند و 287.4 میلیون دلار به اقتصاد محلی کمک کردند.

گفت: «هند همچنان یک بازار حیاتی برای گردشگری واشنگتن دی سی است و بازار شماره 2 ما در خارج از کشور برای بازدید در سال 2023 و بازار برتر برای هزینه‌های بازدیدکننده است.» الیوت ال فرگوسن، II، رئیس و مدیر عامل، مقصد DC. تحقیقات ما نشان می دهد که مسافران هندی DC را برای هنر، فرهنگ، امکانات لوکس و خرید آن در اولویت قرار می دهند. ما قصد داریم برای گسترش سهم بازار خود در سال 2024 و پس از آن سرمایه گذاری بیشتری انجام دهیم.

از 25.95 میلیون بازدیدکننده، 24 میلیون مسافر داخلی بودند که نشان دهنده بازگشت کامل به 105 درصد از ارقام سال 2019 است. بازدید بین المللی همچنین با 1.95 میلیون بازدید کننده بین المللی بازگشت 85 درصدی به سطح قبل از همه گیری و 40 درصد افزایش نسبت به سال گذشته را نشان می دهد. بازدیدکنندگان بین المللی که تمایل دارند بیشتر بمانند و بیشتر خرج کنند، برای شهر بسیار مهم هستند احیای گردشگری تلاش ها.

فرگوسن افزود: “این نقطه عطف نشان دهنده موفقیت افزایش تلاش های بازاریابی و فروش ما است. با این حال، هنوز کار برای بهبود کامل سفرهای بین المللی وجود دارد. بودجه اضافی به ما اجازه می دهد تا به جذب بازدیدکنندگان بین المللی که سهم قابل توجهی در اقتصاد ما دارند ادامه دهیم.

افزایش توریسم تأثیر عمیقی بر اقتصاد شهر داشته است، به طوری که هزینه بازدیدکنندگان 29 درصد و مشاغل مرتبط با گردشگری 25 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. کمپین DDC “There’s Only One DC” که در نوامبر راه اندازی شد، با برجسته کردن تجربیات منحصر به فرد و جاذبه های متنوع شهر، نقشی کلیدی در پیشبرد این رشد ایفا کرده است.

راس الخیمه چشم به افزایش 20 درصدی ورود گردشگران از هند دارد

او گفت که هند پنجمین بازار بزرگ راس الخیمه پس از روسیه، آلمان، بریتانیا و قزاقستان است و افزود که این رشد پیوسته گردشگران هندی بر جذابیت رو به رشد راس الخیمه به عنوان یک مقصد ترجیحی برای مسافران هندی تاکید دارد. به علاوه، فیلیپس گفت، اکثر گردشگران هندی که از راس الخیمه بازدید می کنند، خانواده ها، علاقه مندان به ماجراجویی و سلامتی هستند.

تقویم مملو از جشنواره ها و رویدادهای نمادین واشنگتن دی سی، همراه با برنامه ورزشی پر ستاره، همچنان بازدیدکنندگان را به خود جذب می کند. در سال 2025، این شهر میزبان WorldPride 2025، جشنواره دو هفته ای که انتظار می رود میلیون ها نفر را جذب کند، و هفتاد و پنجمین اجلاس سران ناتو در مرکز همایش والتر ای. واشنگتن از 9 تا 11 جولای خواهد بود. علاوه بر این رویدادها، باغ وحش ملی اسمیتسونیان و موسسه زیست‌شناسی حفاظت از بازگشت دو پاندای غول‌پیکر تا پایان سال اعلام کرد و آن را به یکی از تنها دو باغ‌وحش در ایالات متحده تبدیل کرد که این حیوانات دوست‌داشتنی را در خود جای داده و تنها باغ وحشی است که ورود رایگان دارد.

علاوه بر هند، برترین بازارهای بین المللی واشنگتن دی سی شامل کانادا، بریتانیا، آلمان، فرانسه، کره جنوبی، مکزیک، ایتالیا، اسپانیا، چین و استرالیا بود.

  • منتشر شده در 15 ژوئن 2024 ساعت 02:43 AM IST

به جامعه متخصصان صنعت 2M+ بپیوندید

برای دریافت آخرین بینش و تجزیه و تحلیل در خبرنامه ما مشترک شوید.

برنامه ETTravelWorld را دانلود کنید

  • به‌روزرسانی‌های بیدرنگ را دریافت کنید
  • مقالات مورد علاقه خود را ذخیره کنید


برای دانلود برنامه اسکن کنید
منبع خبر : ایندیا تایم