راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

مجمع همکاری بین المللی EASA (ICF/8) رهبران جهانی هوانوردی را در سریلانکا گرد هم می آورد.


کلمبو، سریلانکا، 21 مارس 2024 – آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا (EASA)، با همکاری سازمان هواپیمایی کشوری سریلانکا (CAASL)، سازماندهی هشتمین دوره مجمع همکاری های بین المللی (ICF) در کلمبو، سریلانکا از 19 تا 21 مارس 2024.

بیش از 100 رهبر جهانی هوانوردی از آفریقا، آسیا، بالکان، آمریکای لاتین، خاورمیانه، به نمایندگی از مقامات و سازمان‌های نظارت بر ایمنی منطقه (RSOOs)، گرد هم آمدند تا درباره اینکه چگونه همکاری‌های فنی و منطقه‌ای می‌تواند به بهترین نحو به یک فضای امن‌تر و سبزتر کمک کند، گرد هم آمدند. هوانوردی در سراسر جهان

مجموعه‌ای غنی از سخنرانان عالی رتبه در مورد آخرین پیشرفت‌ها در استانداردهای ایمنی و زیست‌محیطی بحث کردند، بهترین شیوه‌ها را به اشتراک گذاشتند، و نمونه‌های ملموسی از پروژه‌ها و همکاری‌های موفق با EASA و همچنین بین مناطق و ایالت‌ها ارائه کردند. مجموعه گسترده ای از موضوعات موضوعات سطح بالا مانند حفظ یک سیستم حمل و نقل هوایی ایمن، ادغام فناوری های آینده، انجام اقدامات روشن در مورد انتظارات زیست محیطی جامعه، و همکاری آشکار در چالش های آینده نیروی کار را پوشش می دهد.

لوک تایتگات، سرپرست مدیر اجرایی EASA گفت: دیدن پروژه‌ها و فعالیت‌های هیجان‌انگیز بسیاری که در کشورهای مختلف از تمام مناطق جهان در حال انجام است، الهام‌بخش بود. این نوع همکاری جهانی و همکاری فنی به مقامات و RSOOها کمک می کند تا استانداردهای جدید را سریعتر و به روشی هماهنگ تر توسعه دهند. این تضمین می‌کند که می‌توانیم اعتماد عمومی را به ایمنی هوانوردی حفظ کنیم، که رشد مداوم بخش هوانوردی را ممکن می‌سازد.

پانل ها و بحث های بیشتر در مورد موضوعات خاص تر از جمله همکاری منطقه ای، ارتقای ایمنی موثر و ارتباطات، درس های آموخته شده از اجرای قوانین اتحادیه اروپا، هوش مصنوعی (AI)، و خدمات هوایی نوآورانه برگزار شد.

EASA به‌روزرسانی‌های تعدادی از پروژه‌های بزرگ خود را به اشتراک گذاشت Data4SafetyECCAIRS 2, eRules, همکاری بین المللی، قانون گذاری در مدیریت ترافیک هوایی و هواپیماهای بدون سرنشین تحولات

برخی از شرکت کنندگان تجربیات خود را در مورد اجرای قوانین اتحادیه اروپا در کشورها و مناطق خود به اشتراک گذاشتند. اینها شامل آژانس نظارت بر ایمنی هوانوردی غیرنظامی جامعه آفریقای شرقی، اداره هوانوردی قزاقستان و همچنین CAA کامرون و تایلند می‌شد.

عکس گروهی ICF/8

خوراکی های کلیدی

این انجمن سه روزه با نکات کلیدی زیر به پایان رسید:

  • مقامات هوانوردی باید از طریق انجمن هایی مانند ICF برای کاهش حجم قوانین (هم در سطح ایکائو و هم در سطح ایالت)، با هدف نزدیک شدن به خط مقدم عملیات برای ادامه تضمین یک اکوسیستم هوانوردی ایمن و ایمن همکاری کنند.
  • EASA باید به سایر کشورها کمک کند تا خطرات امنیتی، سایبری و سلامتی را به عنوان بخشی از یک سیستم مدیریت یکپارچه شناسایی و مدیریت کنند و با ایجاد چارچوب مشترکی که می تواند تا حد امکان به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرد.
  • ما باید چابک تر شویم تا شکاف بین تنظیم کننده ها و نوآوران را ببندیم تا فناوری های جدیدی مانند هواپیماهای بدون سرنشین را ادغام کنیم. تحرک هوایی نوآورانه (IAM)و هوش مصنوعی با خیال راحت.
  • دامنه گسترده ICF کل بخش هوانوردی را قادر می سازد تا با هم کار کنند تا بتوانیم انتظارات زیست محیطی جامعه را در سطح جهانی برآورده کنیم، به عنوان مثال از طریق اجرای سوخت های پایدار هوانوردی (SAF) در چارچوب پروژه ReFuel EU، و همچنین از طریق پروژه های جبران طرح جبران و کاهش کربن برای هوانوردی بین المللی (CORSIA) و طرح تجارت انتشارات اتحادیه اروپا (EU ETS).
  • ما همچنین باید نیاز به مقابله با چالش‌های جهانی کارکنان را درک کنیم، با افراد در سنین پایین‌تر ارتباط برقرار کنیم، برای ارتقای مشاغل در صنعت خود و نشان دادن الگوهای نقش مثبت برای جوانان.
  • مقامات و RSOO های بیشتری باید در سطح منطقه ای برای کمک به رفع چالش های مشترک مانند کمبود منابع و افزایش پیچیدگی سیستم هوانوردی همکاری کنند.
  • EASA باید به تسهیل به اشتراک گذاری تجربیات با اجرای قوانین اتحادیه اروپا در کشورها و مناطق مختلف جهان ادامه دهد.
  • EASA از طریق فعالیت‌های خود و به‌ویژه ICF، بستری عالی برای همکاری، به‌ویژه در سراسر مناطق فراهم می‌کند، و EASA به حمایت از چنین همکاری‌هایی از هم‌اکنون تا ICF بعدی ادامه خواهد داد.

بیانیه کلمبو

سرانجام، هشتمین ICF EASA با امضای “اعلامیه کلمبو” توسط نمایندگان همه کشورهای شریک آسیای جنوبی از جمله بنگلادش، بوتان، مالدیو، هند، نپال، پاکستان و سریلانکا مشخص شد. اعلامیه کلمبو نشان دهنده تعهد جمعی به پیشبرد همکاری هوانوردی، نوآوری و پایداری در منطقه با حمایت مستمر هر دو کشور است. ابتکار منطقه ای آسیای جنوبی (SARI) و پروژه II مشارکت هوانوردی اتحادیه اروپا – آسیای جنوبی (EU-SA APP II). این بیانیه بر اهمیت مشارکت های استراتژیک و تلاش های مشترک در پیشبرد ابتکارات هوانوردی که تداوم و موفقیت این پروژه های ضروری در جنوب آسیا را تضمین می کند، تأکید می کند.منبه خبر