راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

خطوط هوایی اتیوپی با پروازهای جدید به Nekemte ارتباطات داخلی را تقویت می کندزمان خواندن: 2 دقایق

خطوط هوایی اتیوپی

گروه خطوط هوایی اتیوپیبزرگ‌ترین و یکی از سریع‌ترین برندهای هواپیمایی آفریقا که در سطح جهان رشد می‌کند، سه بار در هفته پروازهای خود را به فرودگاه گودینا تومسا در Nekemte راه‌اندازی کرده است. این همزمان با افتتاح پروژه های تازه تکمیل شده فرودگاه و دسترسی مسافران در فرودگاه است.

پروازهای جدید به فرودگاه گودینا تومسا طبق برنامه زیر انجام می شود:

  • آدیس آبابا (ADD) به Nekemte (NEK): دوشنبه ها، چهارشنبه ها و شنبه ها
  • Nekemte (NEK) به آدیس آبابا (ADD): دوشنبه ها، چهارشنبه ها و شنبه ها

با توجه به افتتاحیه، گروه خطوط هوایی اتیوپی رئیس اجرائیه آقای مسفین تاسو گفت، “شادی ما دوچندان می شود زیرا ما تکمیل پروژه جدید فرودگاه Gudina Tumsa و شروع یک سرویس جدید را جشن می گیریم. این پروژه بخشی از چشم انداز ما برای گسترش مقاصد داخلی در سراسر کشور با عزم راسخ برای تقویت ارتباط منطقه ای است. و ما واقعاً خوشحالیم که شاهد تکمیل یک پروژه دیگر تأسیسات هوایی و آغاز خدمات هستیم.»

پروژه فرودگاه گودینا تومسا با هزینه 1.1 میلیارد ETB دارای یک فرودگاه جدید، جاده دسترسی، برج های دیده بانی، ترمینال موقت و سایر امکانات است. ساخت ترمینال دائمی قرار است در سال بودجه آتی آغاز شود. این باند برای قرار دادن هواپیماهای بوئینگ 737-800 مکس طراحی شده است، در حالی که پیش بند می تواند دو هواپیمای B737-800 Max یا چهار هواپیمای Q-400 را به طور همزمان پارک کند.

خطوط هوایی اتیوپی با هدف گسترش شبکه داخلی خود به 31 مقصد از 23 مقصد فعلی تا سال 2035، در حال حاضر ساخت و ارتقاء فرودگاه های داخلی و تاسیسات هوانوردی را برای ارائه خدمات پروازی گسترده تر و پیشرفته تر در سراسر کشور آغاز کرده است.

تاسیسات فرودگاهی که به تازگی تکمیل شده بخشی از تلاش های خطوط هوایی اتیوپی برای تقویت ارتباطات اجتماعی-اقتصادی و فرهنگی بین شهرهای اتیوپی و فراتر از آن است.

پروژه هایی که اخیرا افتتاح شده اند عبارتند از ترمینال I فرودگاه بین المللی آدیس آبابا، فرودگاه آکسوم یوهانس IV، ترمینال فرودگاه جینکا و فرودگاه گود اوگااس میراد و پروژه های بیشتری به زودی تکمیل می شوند.

پست خطوط هوایی اتیوپی با پروازهای جدید به Nekemte ارتباطات داخلی را تقویت می کند اول ظاهر شد سفر و جهانگردی.ایرلاین نیوز