راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

مرز بازرگان شلوغ شد/ توصیه مهم به مسافران ترکیه

مرز بازرگان شلوغ شد/ توصیه مهم به مسافران ترکیه

اقتصادنیوز: مصطفی فاطمی با اشاره به ازدحام مرز بازرگان از تور‌های مسافرتی درخواست کرد که از مرز‌های جایگزین به‌منظور تردد مسافران به کشور ترکیه استفاده کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شصت و چهارمین جلسه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به‌منظور ارائه گزارش و هماهنگی با ستاد‌های اجرایی خدمات سفر در استان‌ها و ارائه راهکار‌های لازم امروز دوم فروردین ماه ۱۴۰۳ برگزار شد.

مصطفی فاطمی، دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با اشاره به ازدحام مرز بازرگان از تور‌های مسافرتی درخواست کرد که تدابیر لازم را انجام دهند و از مرز‌های جایگزین به‌منظور تردد مسافران به کشور ترکیه استفاده کنند.

او به بسته بودن بندر چارک و آفتاب به دلیل شرایط آب و هوایی اشاره و تصریح کرد: اطلاع‌رسانی لازم به مسافران به‌منظور عدم تردد از این دو بندر انجام شود.

فاطمی همچنین عدم استفاده از شناور‌های غیرمجاز را مورد تاکید قرار داد.

همچنین یحیی نقی‌زاده محجوب، مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری با اشاره به آمار نظارت‌های انجام شده از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ تا دوم فروردین ماه ۱۴۰۳، افزود: براساس آمار سامانه جامع نظارت، آمار و اطلاعات تاسیسات گردشگری در مجموع ۴ هزار و ۷۳۵ بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری انجام شده است.

او ادامه داد: مجموع تذکر، اخطار، تعطیلی، تعلیق و نواقص ۶۹۸ مورد و تشویق‌ها ۲۵۸ مورد بوده است.

مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری بر ارائه گزارش بازدید‌های انجام شده از تاسیسات گردشگری و سرویس‌های بهداشتی همچنین رسیدگی به شکایت‌ها تاکید کرد.

در این جلسه نمایندگان اورژانش، هلال‌احمر و سازمان راهداری به ارائه آمار و گزارش پرداختند.