راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

TAV Airports سرمایه گذاری 200 میلیون دلاری را در آلماتی تکمیل می کند و ظرفیت مسافر را افزایش می دهد


فرودگاه های TAV

ترمینال بین المللی تازه افتتاح شده در فرودگاه آلماتی امروز پذیرای اولین مسافران خود بود و ظرفیت سالانه فرودگاه را به بیش از 14 میلیون مسافر افزایش داد. این فرودگاه در تلاش برای کسب رتبه 5 ستاره Skytrax و گواهینامه EDGE Advanced برای تجربه استثنایی مسافران و پایداری است.

TAV Airports، یکی از اعضای Groupe ADP، سرمایه گذاری 200 میلیون دلاری را در آلماتی، قطب اقتصادی و فرهنگی قزاقستان تکمیل کرده است. ترمینال جدید صبح امروز با ورود پرواز KC664 ایر آستانه از لندن پذیرای اولین مسافران خود بود.

رئیس جمهور قاسم جومارت توکایف روز جمعه با همراهی مارات کارابایف وزیر حمل و نقل، شهردار آلماتی یربولات دوسایف، عضو هیئت اجرایی فرودگاه های TAV و رئیس ExCom فرانک مرید، مدیر عامل سرکان کاپتان، و مدیران اجرایی از وام دهندگان EBRD، IFC از فرودگاه بازدید کرد. DEG و EBD.

رئیس جمهور توکایف از فرودگاه های TAV برای تکمیل ترمینال و وام دهندگان به دلیل مشارکت آنها در این پروژه قدردانی کرد.

ترافیک بین‌المللی طی دو هفته آینده به تدریج به ترمینال جدید منتقل می‌شود، در حالی که ترمینال موجود ترافیک داخلی را مدیریت خواهد کرد.

مرکز اتصال شرق و غرب

آلماتی که در سال 1935 تأسیس شد، اکنون شلوغ ترین مرکز آسیای مرکزی است. ترمینال جدید ظرفیت مسافری سالانه فرودگاه را به بیش از 14 میلیون نفر افزایش می دهد و از آخرین فناوری برای بهره وری عملیاتی استفاده می کند و خدمات در سطح جهانی را برای افزایش تجربه مسافران ارائه می دهد.

فرودگاه آلماتی، یکی از قطب‌های اصلی ترانزیتی بین آسیا و اروپا، از نظر استراتژیک در جاده ابریشم مدرن، از چین به اروپا و آفریقا، و همچنین کریدور میانی – مسیر حمل‌ونقل بین‌المللی ترانس خزر واقع شده است. قزاقستان بزرگ‌ترین کشور منطقه است – هم از نظر جغرافیایی و هم از نظر اقتصادی – و آلماتی بزرگترین شهر کشور است که 20 درصد تولید ناخالص داخلی قزاقستان را تولید می‌کند. سرکان کاپتان، مدیر عامل شرکت فرودگاه های TAV گفت.

ما با استفاده از دانش گسترده و شبکه جهانی خود، اتصال هوایی را تقویت می کنیم، شغل ایجاد می کنیم و به تلاش های توسعه پایدار در قزاقستان کمک می کنیم. تنها در سه سال تعداد مقصدها تقریباً دو برابر شد، تعداد خطوط هوایی مسافربری از 24 به 37 و خطوط هوایی باری از 9 به 16 رسید. ما در سال گذشته مشاغل مستقیم را 10 درصد افزایش دادیم. این سرمایه گذاری به کمک بیشتر ما کمک خواهد کرد و برای همه ذینفعان و جوامع محلی ارزش ایجاد می کند.

رشد قوی مسافر و بار

فرودگاه آلماتی در سال 2019 به 6.4 میلیون مسافر خدمات رسانی کرد و یکی از سریع ترین فرودگاه هایی بود که پس از همه گیری جهانی بهبود یافت و در سال 2023 پذیرای 9.5 میلیون مسافر بود که افزایشی 32 درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می دهد. این فرودگاه پایگاهی برای خطوط هوایی ایر آستانه و اسکات است.

ایر آستانه بیش از نیمی از ترافیک مسافران را تشکیل می دهد. آنها همراه با فلیارستان، یک برنامه بلندپروازانه برای رشد ناوگان خود و معرفی مقاصد جدید دارند. سرکان کاپتان خاطرنشان کرد: ترمینال جدید ظرفیتی برای حمایت از رشد ارگانیک ایجاد می کند در حالی که ما برای جذب خطوط هوایی جدید تلاش می کنیم.

فرودگاه آلماتی 98621 تن بار در سال 2023 سرویس داده است که یک رکورد تاریخی است و انتظار رشد بیشتر در سال 2024 را دارد.

کاپیتان گفت «حجم محموله به دلیل افزایش تجارت الکترونیک است. ما با وزارت حمل‌ونقل همکاری می‌کنیم تا با ادغام راه‌آهن در این فرودگاه، فرودگاه را توسعه دهیم.»

بزرگترین سرمایه گذاری فرودگاه خصوصی در آسیای مرکزی

فرودگاه‌های TAV 85 درصد از سهام SPV را در اختیار دارد که فرودگاه آلماتی را در سال 2021 به مبلغ 422 میلیون دلار خریداری کرد، با صندوق زیرساخت قزاقستان که توسط VPE Capital مدیریت می‌شود، به عنوان سرمایه‌گذار مشترک. TAV 450 میلیون دلار برای تامین مالی خرید و سرمایه گذاری، با تامین مالی توسط شرکت مالی بین المللی (IFC) و بانک اروپایی بازسازی و توسعه (EBRD)، همراه با وام های موازی از DEG و بانک توسعه اوراسیا (EDB) تضمین کرد.

تلاش برای رتبه بندی 5 ستاره Skytrax

TAV Airports قصد دارد با ادغام شرکت‌های تابعه خدمات خود، کارایی عملیاتی و تجربه مسافران را افزایش دهد. TAV Technologies راه‌حل‌های فناوری اطلاعات را در سراسر ترمینال پیاده‌سازی کرده است، از جمله دروازه‌های الکترونیکی برای جریان یکپارچه مسافران. ATÜ Duty Free فروشگاه هایی به مساحت 3400 متر مربع را مدیریت می کند، در حالی که سالن های Primeclass و Air Astana 2600 متر مربع را پوشش می دهند. پیشنهادات F&B شامل مارک های بین المللی و طعم های محلی است.

یک پل ترمینال موجود را به ترمینال جدید متصل می کند و اتصال آسانی را برای مسافران انتقالی فراهم می کند. ما یک طرح جامع تا سال 2050 داریم و آماده توسعه بیشتر فرودگاه بر اساس افزایش ترافیک هستیم. در کوتاه‌مدت، ترمینال موجود را مدرن‌سازی می‌کنیم تا به ترافیک داخلی خدمت کند.»

اولین فرودگاه دارای گواهینامه EDGE در آسیای مرکزی

به عنوان بخشی از استراتژی پایداری فرودگاه‌های TAV، ترمینال جدید برای کسب گواهینامه تحت برنامه عالی IFC در طراحی برای کارایی بیشتر (EDGE) طراحی شده است و ساختمان‌های دوستدار محیط زیست را به رسمیت می‌شناسد. هدف فرودگاه های TAV دستیابی به بی طرفی کربن تا سال 2030 و انتشار خالص صفر تا سال 2050 است.

پست TAV Airports سرمایه گذاری 200 میلیون دلاری در آلماتی را تکمیل می کند و ظرفیت مسافر را افزایش می دهد اول ظاهر شد سفر و جهانگردی.ایرلاین نیوز