راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

ET TravelWorld پس از افزایش هزینه های اتحادیه اروپا، ویزای شینگن 12 درصد گران تر می شود
<p>کد ویزای شینگن نیاز به بازبینی هزینه‌های ویزای اتحادیه اروپا هر سه سال یکبار دارد.</p>
<p>“/><figcaption class=کد ویزای شینگن مستلزم بازنگری هزینه های ویزای اتحادیه اروپا هر سه سال یکبار است.

این کمیسیون اروپایی قرار است افزایش یابد هزینه ویزای شینگن از 11 ژوئن 2024. وزارت امور خارجه و اروپای اسلوونی تایید کرد که در حالی که هزینه های ویزا برای بزرگسالان از 80 یورو به 90 یورو برای متقاضیان بزرگسال افزایش می یابد، ویزا برای کودکان شش تا دوازده ساله نیز از 40 یورو به 45 یورو افزایش می یابد. شهروندان اتحادیه اروپا ممکن است با هزینه ویزا به 135 یورو یا 180 یورو افزایش یابد.

دولت اسلوونی در بیانیه ای گفت: “کمیسیون اروپا تصمیمی را برای افزایش ۱۲ درصدی هزینه های ویزای شینگن کوتاه مدت (ویزای نوع C) در سراسر جهان اتخاذ کرد. این افزایش از ۱۱ ژوئن ۲۰۲۴ در سراسر جهان اعمال خواهد شد.”

افزایش کارمزد به دنبال بررسی هزینه ویزای اتحادیه اروپا در دسامبر 2023، که هر سه سال یک بار طبق قانون ویزای شینگن انجام می شود. اتحادیه اروپا تورم و حقوق کارمندان دولت را به عنوان دلایل این افزایش ذکر می کند. آخرین افزایش در فوریه 2020 بود که هزینه ها از 60 یورو به 80 یورو افزایش یافت.

این تصمیم باعث نارضایتی به ویژه در میان شهروندان ترکیه ای شده است که در انتظار هستند توافقنامه بدون ویزا با اتحادیه اروپا در سال 2023، منطقه شینگن بیش از 10.3 میلیون دریافت کرد درخواست های ویزای کوتاه مدت، افزایش 37 درصدی نسبت به سال 2022 اما همچنان زیر اوج 17 میلیون درخواست در سال 2019 است.

منطقه شینگن شامل 29 کشور اروپایی است که 25 کشور اتحادیه اروپا هستند. کشورهای عضو حوزه شنگن عبارتند از: بلژیک، بلغارستان، کرواسی، جمهوری چک، دانمارک، آلمان، استونی، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مجارستان، مالت، هلند، اتریش، لهستان، پرتغال، رومانی. اسلوونی، اسلواکی، فنلاند، سوئد، ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ، و سوئیس.

مسافران هندی به اروپا
اتباع هند با افزایش 43 درصدی در شینگن، علاقه فزاینده ای به سفرهای اروپایی نشان داده اند درخواست های ویزا در سال 2023 نسبت به سال 2022. هند با 966687 پرونده در رتبه سوم درخواست های ویزا قرار گرفت. اتباع چینی با 1.1 میلیون درخواست پیشتاز بودند که نشان دهنده بازگشت چین به رتبه اول از سال 2018 است. اطلاعات ویزای شینگن گزارش می دهد که بیش از 10 درصد از درخواست های سال 2023 از اتباع چین بوده است و پس از آن اتباع ترکیه و هند قرار دارند.

رونق اقتصادی هند علیرغم تأخیرها، رکورد درخواست ویزای شینگن را افزایش می دهد

با وجود این افزایش، هند تنها پس از چین و ترکیه که دو رتبه اول را در اختیار دارند، جایگاه سوم خود را در زمینه درخواست ویزای شینگن حفظ کرد. به طور کلی، درخواست‌های ویزای شینگن در سراسر جهان در سال 2023 از 10.3 میلیون فراتر رفت که نشان دهنده افزایش 37 درصدی نسبت به سال 2022 است.

کمیسیون اروپا یک رژیم «آبشار» ویزا را برای اتباع هندی معرفی کرد که دسترسی به آن را تسهیل می‌کند ویزای چند بار ورود با اعتبار گسترده اتباع هندی مقیم هند پس از استفاده قانونی از دو ویزا در سه سال گذشته، اکنون می توانند ویزای چند بار ورود دو ساله دریافت کنند. این می تواند با ویزای پنج ساله همراه باشد که اجازه اقامت کوتاه مدت تا 90 روز در هر دوره 180 روزه را می دهد.

  • منتشر شده در 21 مه 2024 ساعت 06:12 IST

به جامعه متخصصان صنعت 2M+ بپیوندید

برای دریافت آخرین بینش و تجزیه و تحلیل در خبرنامه ما مشترک شوید.

برنامه ETTravelWorld را دانلود کنید

  • به‌روزرسانی‌های بیدرنگ را دریافت کنید
  • مقالات مورد علاقه خود را ذخیره کنید


برای دانلود برنامه اسکن کنید
منبع خبر : ایندیا تایم