راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

ET TravelWorld، رونق اقتصادی هند علی‌رغم تأخیر، رکورد درخواست‌های ویزای شینگن را افزایش می‌دهد.
<p>تصویر برای نمایش استفاده می شود.</p>
<p>“/><figcaption class=تصویر مورد استفاده برای نمایش

بر اساس گزارش اخیر کمیسیون اروپا، افزایش قابل توجهی وجود داشته است درخواست های ویزای شینگن از هند، با نزدیک به 9.7 هزار هندی متقاضی در سال 2023، که تقریباً 44 درصد افزایش را نسبت به سال قبل نشان می دهد. این افزایش نشان دهنده رشد رشد درآمد سرانه هند است که در سال مالی 24 8 درصد و در سال گذشته 13.3 درصد رشد داشته است. پیش بینی می شود که درآمد سرانه یکبار مصرف هند به 2.14 میلیون روپیه در سال 2023-2024 برسد.

با وجود این افزایش، هند جایگاه سوم خود را حفظ کرد ویزای شینگن تنها پس از چین و ترکیه که دو رتبه اول را در اختیار دارند، درخواست می شود. به طور کلی، شینگن درخواست های ویزا در سال 2023 از مرز 10.3 میلیون نفر گذشت که نسبت به سال 2022 رشدی 37 درصدی را نشان می دهد.

بر اساس برآوردهای «وزارت آمار» که بر رشد اقتصادی این کشور تأکید می کند، در آینده نزدیک، تولید ناخالص داخلی هند در سه ماهه سوم سال مالی 24 رشد 8.4 درصدی را ثبت کرد. این ارقام نشان دهنده افزایش تمایل هندی ها برای سفر به اروپا است.

با این حال، این افزایش، کنسولگری‌ها را در مورد مسائل مربوط به کمبود فرصت‌های مصاحبه ویزای موجود و ایجاد اختلال در برنامه‌های سفر بسیاری از مسافران هندی غرق کرده است. همچنین با ایجاد تاخیرهای قابل توجه در پردازش ویزا، سیستم را متوقف کرده است.

برای مثال، قرار ملاقات برای آلمان و ایتالیا فقط در ژوئیه 2024 در دسترس است. این تأخیرها باعث ایجاد یک اثر موج دار فراتر از ناراحتی می شود. با این وجود، بسیاری از مسافران به دلیل تأخیر در پردازش با ناامیدی مواجه می‌شوند، که برخی را بر آن می‌دارد تا مقصدهای جایگزینی را در جنوب شرقی آسیا و مناطق مجاور، که گزینه‌های ویزا هنگام ورود یا لغو روادید را ارائه می‌دهند، در نظر بگیرند.

تغییرات افزایش هزینه در گزینه های جایگزین
اگر تخمین بزنیم، کل هزینه یک تعطیلات اروپایی برای یک خانواده چهار نفره به آلمان می‌تواند به راحتی از ۱۱ میلیون روپیه روپیه با احتساب بلیط هواپیما فراتر رود. INR 4.6 lakh، هتل های میان رده تقریبا. INR 2.45 lakh برای یک هفته و غذا، گشت و گذار، خرید تقریبا. INR 3 lakh به علاوه. این هزینه های بالا همراه با مشکلات ویزا، مقاصد جایگزین با فرآیندهای ساده تر ویزا را جذاب تر می کند. از یک سو، جایی که تایید ویزای شینگن به تاخیر می افتد، 62 کشوری که سفر بدون ویزا را برای هندی ها ارائه می دهند، یک جایگزین عالی ارائه می دهند.

آژانس‌های مسافرتی افزایش درخواست‌ها را برای مقاصد تابستانی جایگزین به‌ویژه جنوب شرقی آسیا که به دلیل گزینه‌های ویزای هنگام ورود برای شهروندان هندی معروف است، گزارش کردند. این روند احتمالاً به دلیل افزایش تعداد کشورهایی است که ورود بدون ویزا به هندی ها ارائه می دهند. طبق 10 روند برتر جستجو و رزرو بین المللی MakeMyTrip، پوکت، سنگاپور، بالی، بانکوک و کوالالامپور پیشتاز هستند. همچنین تایلند و ویتنام با تجارب فرهنگی غنی و هزینه های سفر کمتر می توانند از ذینفعان اصلی این تغییر باشند.

قوانین جدید مشکلات قدیمی
قوانین جدید ویزای شینگن که از 18 آوریل 2024 اعمال می شود، با هدف تسهیل دسترسی آسان تر به ویزای چند ساله برای مسافران مکرر هندی است. این قوانین ویزای بلندمدت و چند بار ورود را در ابتدا برای دو سال و قابل تمدید تا پنج سال، با بهره مندی از روابط قوی تر اتحادیه اروپا و هند، اجازه می دهد. با وجود این پیشرفت‌ها، به دلیل حجم بالای برنامه‌ها و تأثیر عوامل ژئوپلیتیکی، مانند جنگ اوکراین که بر برنامه‌های روسیه تأثیر می‌گذارد، چالش‌ها باقی می‌ماند.

طبق بسیاری از گزارش ها، آژانس های مسافرتی و متقاضیان به طور یکسان با VFS Global، آژانس اصلی پردازش ویزا، به دلیل ظرفیت بیش از حد، با مشکلاتی روبرو هستند.

سفر گروهی بدون ویزا بین روسیه و هند تا پایان سال جاری پیش بینی می شود

روسیه و هند قرار است روابط گردشگری خود را با آماده شدن برای راه اندازی مبادلات گروهی بدون روادید تقویت کنند. دور اول رایزنی بین دو کشور در ماه ژوئن برنامه ریزی شده است، با هدف نهایی کردن یک توافق دوجانبه توسط این دو کشور. وزیر کشور گفت: پایان سال.

فرصت های جدید یورو از دست رفته
با نگاهی به داده‌های پیش از همه‌گیری، شورای جهانی سفر و گردشگری (WTTC) گزارش داد که سفر و گردشگری 9.2 درصد از تولید ناخالص داخلی و 10.3 درصد از کل اشتغال در منطقه شنگن در سال 2019 سهم داشته است.

تأخیرهایی که باعث دلسردی سفر می شود می تواند تأثیر منفی قابل توجهی بر این ارقام داشته باشد. کشورهای اروپایی غیر شنگن مانند آلبانی، کرواسی و مقدونیه شمالی ممکن است شاهد افزایش رزرو باشند و بخشی از بازار پرسود توریستی هند را به خود اختصاص دهند. مشکلات ویزای اروپا می تواند سود بادآورده آسیای جنوب شرقی باشد. صنعت گردشگری منطقه می تواند شاهد رونق چشمگیری باشد.

کسب‌وکارهای مسافرتی سازگار می‌شوند یا ضرر می‌کنند
«مرکز اروپایی تحقیقات گردشگری» دریافت که گردشگران متقاضی ویزای شینگن در سه ماهه اول سال 2024 با تاخیرهای بیش از هفته‌ها مواجه شدند که منجر به اختلال در برنامه‌های سفر و لغو سفر شد. که فرصتی را برای مقاصد جایگزین با فرآیندهای ساده تر ویزا برای جذب گردشگر و درآمدزایی ایجاد می کند. کسب‌وکارهای مسافرتی B2B می‌توانند با ارائه بسته‌های تور نوآورانه به این بازارهای نوظهور سازگار شوند.

مانند برجسته کردن گزینه های مناسب برای ویزا، ارائه بسته تورهای چند منطقه ای، مشارکت با اپراتورهای محلی و کمپین های بازاریابی هدفمند. با استفاده از این فرصت، کسب و کارهای مسافرتی B2B می توانند فروش خود را افزایش داده و دامنه بازار خود را گسترش دهند.

  • منتشر شده در 20 مه 2024 ساعت 08:23 PM IST

به جامعه متخصصان صنعت 2M+ بپیوندید

برای دریافت آخرین بینش و تجزیه و تحلیل در خبرنامه ما مشترک شوید.

برنامه ETTravelWorld را دانلود کنید

  • به‌روزرسانی‌های بیدرنگ را دریافت کنید
  • مقالات مورد علاقه خود را ذخیره کنید


برای دانلود برنامه اسکن کنید
منبع خبر : ایندیا تایم