راهنمای گردشگری

راهنمای فارسی گردشگری

EASA دومین نسخه ی Innovative Air Mobility Hub را راه اندازی کرد


کلن، 8 مه 2024 — آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا (EASA) دومین انتشار فضای دیجیتال خود را برای تبادل اطلاعات در مورد تاکسی های هوایی و هواپیماهای بدون سرنشین با تمرکز بر نگرانی های حفظ حریم خصوصی راه اندازی کرده است.

را هاب نوآورانه تحرک هوایی (IAM). در دسامبر 2023 راه اندازی شد و به شهرها، مناطق، مقامات ملی، اپراتورها و تولیدکنندگانی که در معرفی این خدمات تاکسی هوایی و هواپیماهای بدون سرنشین نقش دارند، امکان اتصال را می دهد. سپس می توانند اطلاعات و داده های قابل اعتماد را به اشتراک بگذارند و به دست آورند.

نسخه دوم شامل عناصر جدید زیر است:

  • یک بخش کاملا جدید در مورد حریم خصوصی و اینکه چگونه صنعت هواپیماهای بدون سرنشین می تواند نگرانی های شهروندان در مورد حریم خصوصی را مطابق با مواد قانونی اتحادیه اروپا برطرف کند. EASA فراتر از قانون گذاری است و راهنمایی های عملی را در قالب کتابچه راهنمای حریم خصوصی و چک لیست هایی برای اپراتورها ارائه می دهد.
  • ارتقاء به منطقه اعضای مرکز IAM با قابلیت‌های جدید مانند ماشین حساب منطقه بحرانی برای تأییدیه‌های ارزیابی ریسک عملیات خاص (SORA) و یک آزمایش آزمایشی برای اعلامیه‌های عملیاتی.

بودجه این پروژه توسط کمیسیون اروپا و پارلمان اروپا تامین می شود. این پرچمدار اقدام شماره 7 کمیسیون اروپا است استراتژی پهپاد 2.0. برای ایجاد بازار هوشمند و پایدار هواپیماهای بدون سرنشین اتحادیه اروپا.منبه خبر